openSUSE 10.3 na mirrorach

Strona główna Aktualności

O autorze

Publiczna premiera nowej wersji rozwijanej pod opieką Novella dystrybucji openSUSE 10.3 zaplanowana jest na najbliższy czwartek, ale na niektórych serwerach zwierciadlanych projektu pojawiły się już jej obrazy.

Nowa wersja systemu działa pod kontrolą jądra 2.6.22 i oferuje najnowszą, wydaną pod koniec września, wersję środowiska graficznego GNOME 2.20. Środowisko KDE dostępne jest w stabilnej gałęzi 3.5, ale z niektórymi aplikacjami z 4.0.

System od tej wersji dostępny jest nie tylko jako DVD z pełnym zestawem aplikacji i tradycyjnym instalatorem, ale także jako LiveCD w odmianie z KDE lub GNOME, z możliwością instalacji na dysku. System zarządzania systemem YaST został przeportowany na bibliotekę Gtk, pojawiła się też nowa wersja systemu bezpieczeństwa AppArmor 2.1.

Właściciele komputerów z bezprzewodowymi kartami sieciowymi firmy Intel otrzymali do dyspozycji nowy sterownik iwlwifi, a dotychczas dostępny ipw3945 obsługuje sieci z ukrytym SSID. Prócz tego dokonano wielu drobnych usprawnień i poprawiono błędy.

W momencie publikacji newsa, na niektórych serwerach zwierciadlanych projektu dostępne były obrazy openSUSE 10.3, ale do czasu oficjalnej premiery mogą występować problemy z ich pobieraniem.

© dobreprogramy