Freda eBook Reader trafia na Androida – na Windowsie po aktualizacji

Freda eBook Reader trafia na Androida – na Windowsie po aktualizacji

Freda eBook Reader trafia na Androida – na Windowsie po aktualizacji
Oskar Ziomek
29.11.2017 12:52

Fani czytania elektronicznych wersji książek mają szansę poznać nową aplikację dla Androida. Czytnik Freda eBook Reader trafia na tę platformę, choć wcześniej był już dostępny dla użytkowników Windowsa za pośrednictwem Sklepu. Mobilna wersja aplikacji pozostaje na razie w wersji testowej, jednak jej możliwości (głównie konfiguracyjne) już są spore.

Program poradzi sobie z odczytem formatów ePub (bez DRM), FB2, HTML oraz TXT. Ma wiele ustawień, przez co sami możemy zdecydować o kroju czcionki, czy kolorach podczas czytania. Źródłem naszych plików może być między innymi OneDrive czy Dropbox, ale także internetowe katalogi: Feedbooks, Smashwords lub Gutenberg. Jeśli nie dysponujemy własnymi książkami w elektronicznej formie i na początek nie chcemy wydawać na nie pieniędzy, bezpośrednio z aplikacji będziemy mogli pobrać dowolne z bazy ponad 50 tysięcy darmowych klasyków ze wspomnianych źródeł.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Pozostając w fazie testowej, w programie nie brakuje jednak problemów. Interfejs aplikacji mobilnej z niewiadomych przyczyn stuprocentowo odwzorowuje wersję programu z Windowsa, robiąc to w dodatku dość nieudolnie – aplikacja nie zawsze działa wystarczająco szybko i nie wszystkie rozwiązania, które sprawdzają się na komputerze, mają sens na smartfonie z Androidem. Ponadto niektóre ustawienia trudno również uznać w za intuicyjne. Obsługa mogłaby zostać jeszcze dopracowana, przed wyjściem programu z etapu testowego.

W programie drzemie jednak potencjał. Ostatecznie nie zapominajmy, że na ten moment do czynienia mamy z testowym wydaniem, a w końcu temu służy ta faza, aby wyeliminować z niej ostatnie wady i dopracować program przed udostępnieniem w wersji stabilnej. W aktualizacji wersji dla Windowsa zadbano między innymi o łatwiejsze zaznaczanie tekstu i szybszy dostęp do ostatnio używanych ustawień.

Obraz

Programy Freda eBook Reader można pobrać z naszej bazy zarówno w wersji mobilnej dla Androida, jak i UWP dla Windowsa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)