Opera 12.13 — pierwsza stabilna wersja w 2013 roku

Opera 12.13 — pierwsza stabilna wersja w 2013 roku

Kuba Pawlak
30.01.2013 11:09, aktualizacja: 30.01.2013 23:38

Opera Software udostępniła pierwszą w tym roku, stabilną wersję swojej desktopowej przeglądarki internetowej — Opera 12.13. Prace nad 13. wersją trwały niespełna 2 tygodnie.

Opera to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych, której znakiem rozpoznawalnym jest pełna zgodność z rekomendacjami W3C oraz spore możliwości zaraz po instalacji. Użytkownikowi po instalacji oddawany jest w pełni funkcjonalny program do przeglądania zasobów Internetu i nie tylko. Oferuje on możliwość wyświetlania stron w kartach, blokowania wyskakujących okien czy obsługę gestów myszy, wbudowanego klienta poczty oraz grup dyskusyjnych. Co ciekawe Opera posiada również klienta IRC. Nowe wersje Opery prezentują odświeżony, minimalistyczny i konfigurowalny interfejs, który nakierowany jest na niskie użycie powierzchni ekranu. Opera znana jest także z ekranu szybkiego wybierania stron.

Obraz

Pierwsza finalna wersja Opery w 2013 roku to głównie poprawki bezpieczeństwa oraz stabilności działania programu. Programiści wyeliminowani również klika błędów, w tym wewnętrzny błąd komunikacji z serwisem społecznościowym Facebook oraz usterkę odpowiedzialną za nieładowanie stron internetowych w przypadku gdy Opera została uruchomiona bez połączenia z globalną siecią. Pojawił się również zaktualizowany moduł sprawdzania dostępności nowszych wersji. Poprawek może nie ma dużo, jednak wszystkich użytkowników norweskiej przeglądarki zachęcamy do dokonania aktualizacji.

Najnowszą wersję przeglądarki Opera 12.13 można pobrać z naszego serwisu w dziale Programy → Internet i komunikacja → Przeglądarki stron WWW.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)