Opera 50: wbudowana ochrona przed stronami kopiącymi kryptowaluty

Strona głównaOpera 50: wbudowana ochrona przed stronami kopiącymi kryptowaluty
04.01.2018 10:52
Opera 50: wbudowana ochrona przed stronami kopiącymi kryptowaluty

W naszej bazie programów znajdziecie już nową wersję przeglądarki Opera. Warto po nią sięgnąć jeśli obawiacie się stron z inwazyjnymi reklamami lub potajemnie wykorzystujących komputer do kopania kryptowalut. Przeglądarka ochroni przed oboma

Inwazyjne reklamy popadły w niełaskę i niebawem będą blokowane w najpopularniejszej obecnie przeglądarce Google Chrome, więc autorzy stron sięgają po inne rozwiązania. Jednym z nich jest cryptojacking – używanie skryptów rozwiązujących problemy matematyczne, potrzebne do zdobywania cennych cyfrowych monet, na komputerach osób odwiedzających strony. To oczywiście wiąże się z zajmowaniem zasobów i wysokim zużyciem energii, czasami także po zamknięciu kopiącej strony.

Według statystyk podawanych przed AdGuard w listopadzie 2017 roku z takich skryptów korzystały ponad 33 tysiące stron, odwiedzane nawet przez miliard osób miesięcznie. Takich stron przybywa z każdym dniem.

350208525152380865

Zgodnie z zapowiedziami, w wydanej właśnie Operze 50 znalazło się wbudowane zabezpieczenie przed kopaniem na naszych komputerach. Znajdziemy je tuż obok filtrów reklam. Lista „No Coin” będzie aktualizowana na bieżąco, w miarę jak będą pojawiać się nowe skrypty do generowania kryptomonet.

By włączyć to zabezpieczenie, wystarczy aktywować wbudowane w Operę blokowanie reklam. Oczywiście w ustawieniach możemy wybrać, która lista będzie aktywna i zaznaczyć tylko „No Coin”, jeśli reklamy na stronach nam nie przeszkadzają. Tym sposobem Opera rozpoczęła rok 2018 oddając nam pełną kontrolę nad naszymi komputerami.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)