Opera kontynuuje ułatwianie nam wykonywania operacji finansowych z użyciem kryptowalut. Po wprowadzeniu portfela kryptowalut do przeglądarki mobilnej przyszła pora na wersję desktopową. Co ważne, będzie to ten sam portfel Ethereum z tymi samymi zasobami, co na urządzeniach mobilnych.

bETQXNlx

Opera stara się ułatwić korzystanie z kryptowalut szerokiemu gronu odbiorców w nadziei, że dzięki temu transakcje z ich wykorzystaniem będą bardziej popularne. Obecność wbudowanego portfela sprawia, że nie trzeba korzystać z rozszerzeń przeglądarki ani zewnętrznych aplikacji, których obsługa nie zawsze jest intuicyjna. Według bloga Opery kryptopłatności idą w parze z Web 3.0 i należą do przyszłości Internetu. Kto wie, czy producent popularnej przeglądarki nie wprowadzi kiedyś własnej waluty. Póki co, Opera stara się przyciągać do swoich produktów bardziej wymagających użytkowników, oferując im łatwe w obsłudze narzędzia.

Społeczność bardzo ciepło przyjęła portfel w wersji dla Androida, więc nic dziwnego, że znajdzie się on także na PC. Dzięki temu usunięte zostały dwie podstawowe przeszkody w zarządzaniu wirtualną walutą. Zewnętrzne programy oraz przenoszenie waluty między urządzeniami. Wystarczy zeskanować kod QR w Operze na Androida, by zsynchronizować portfele między wersją mobilną i desktopową. Ponadto smartfon posłuży do przechowywania kluczy autoryzacji. Zamiast wpisywać hasła, będziemy więc mogli autoryzować płatności odciskiem palca, co ma zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo płatności. Będziemy więc mogli przeglądać strony na komputerze, a płatności zatwierdzać smartfonem.

bETQXNlz

Portfel na Androidzie ma charakter lokalny i użytkownik ma nad nim pełną kontrolę. Wszystkie klucze są przechowywane jedynie na urządzeniu mobilnym użytkownika, a portfel obsługuje tokeny i inne cyfrowe zasoby, przechowywane w publicznym blockchainie. Posiadanie mobilnego portfela jest niezbędne do działania desktopowego.

Opera będzie w najbliższym czasie pracować nad rozwinięciem portfela i wydaje się wierzyć w Blockchain. Jeśli chcecie spróbować korzystać z portfela Ethereum w Operze, musicie zgłosić się do programu testowego.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (24)
bETQXNmv