Opera Mobile 10 beta wydana

Opera Mobile 10 beta wydana

Wojciech Cybulski
03.11.2009 10:29, aktualizacja: 03.11.2009 13:26

Ukazała się kolejna wersja Opery Mobile - znanej i cenionej przeglądarki internetowej dla urządzeń mobilnych.

Najnowsza odsłona mobilnej Opery - podobnie jak jej poprzednicy - dedykowana jest platformie S60, występującej na zaawansowanych telefonach działających pod kontrolą systemu Symbian. Wśród wielu nowości dostępnych w Operze Mobile 10 na pierwszy plan wysuwają się istotne usprawnienia w interfejsie, który można obsługiwać zarówno poprzez ekran dotykowy jak i fizycznie istniejącą klawiaturę. Od teraz użytkownicy mają dostęp do ekranu "Szybkiego Wybierania", wygodnego menadżera haseł i kart umożliwiających łatwe przemieszczanie się pomiędzy kilkoma otwartymi jednocześnie stronami.

Opera Mobile 10 jest także sporo wydajniejsza od swoich poprzedników - szybciej ładuje strony, sprawniej zmienia orientacje ekranu na układ horyzontalny i lepiej radzi sobie z powiększaniem fragmentów witryn. Przeglądarkę wyposażono również w technologię Opera Turbo kompresującą dane przed ich pobraniem z sieci - dzięki zastosowaniu tego dodatku proces pełnego wczytywania stron internetowych trwa krócej i zużywa mniej cennego transferu.

Opera Mobile 10 beta dostępna jest za darmo na stronie producenta. Przypominamy, że jest to wersja rozwojowa i może pracować niestabilnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)