Opera Portable dla Mac OS X

Opera Portable dla Mac OS X

Wojciech Cybulski
22.01.2011 19:00, aktualizacja: 22.01.2011 22:03

Najnowsze testowe wydanie przeglądarki internetowej Opera dla systemu Mac OS X zostało wyposażone w opcję instalacji przenośnej, która umożliwia uruchamianie programu z nośników USB.

Opera Portable pozwoli użytkownikom na przechowywanie wszelkich ustawień wraz z plikami programu. Oznacza to, że dane związane między innymi z zakładkami, ustawieniami poczty i konfiguracją przeglądarki będą zapisywane bezpośrednio na wskazanym nośniku. Pozwoli to na uruchamianie spersonalizowanej przeglądarki na wielu komputerach. Opera Portable będzie mogła być umieszczona także w zaszyfrowanym obrazie dysku, dzięki czemu niepowołane osoby nie będą miały dostępu do informacji przechowywanych przez program. Co ważne, przenośna instalacja Opery zawiera wszystkie usługi dodatkowe takie jak choćby Opera Unite - dzięki temu użytkownik będzie mógł w kilka sekund uruchomić własny serwer na dowolnym komputerze z systemem Mac OS X. Szczegółowa instrukcja instalacji Opera Portable jest dostępna na blogu Opera Desktop Team.

Najnowszą testową wersję przeglądarki Opera można pobrać ze strony projektu. Należy pamiętać, że jest to jedynie "development snapshot" i nie nadaje się do codziennego użytku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)