Opera VPN przestanie działać z końcem kwietnia, czym ją zastąpić?

Opera VPN przestanie działać z końcem kwietnia, czym ją zastąpić?

Opera VPN przestanie działać z końcem kwietnia, czym ją zastąpić?
Oskar Ziomek
16.04.2018 10:44, aktualizacja: 19.04.2018 12:44

Zła wiadomość dla użytkowników ceniących sobie Operę VPN, usługę umożliwiającą bezpieczniejsze przeglądanie Internetu dzięki blokowaniu skryptów śledzących i reklam oraz pozwalającą na dostęp do treści objętych geoblokadami. Wraz z końcem kwietnia zakończone zostanie działanie mobilnych aplikacji Opera VPN dla Androida oraz iOS-a.

Tylko w Sklepie Play aplikacja pobrana została ponad 5 milionów razy. W oficjalnym oświadczeniu zabrakło szczegółów, które wyjaśniłyby przyczyny porzucenia dalszego działania usługi. Opera dziękuje za wspólnie spędzony czas i w komunikacie zaprasza do skorzystania z oferty, którą na tę okazję przygotowano.

Opera zachęca teraz do korzystania z aplikacji SurfEasy. Użytkownicy, którzy dotychczas korzystali z Opery Gold otrzymają darmowy, roczny abonament Ultra, który pozwala na wykorzystanie na 5 urządzeniach, nie ma limitu przesyłanych danych, blokuje śledzenie oraz (co wyróżnia go względem tańszego pakietu Total) oferuje dodatkową ochronę z wykorzystaniem serwerów torrent i dodaje 12 krajów, skąd można się łączyć.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na użytkowników, którzy nie korzystali z abonamentu Gold również czeka oferta. Opera przyzna każdemu 80% zniżki na roczny abonament SurfEasy Total, również oferujący pracę na 5 urządzeniach, blokowanie śledzenia i brak limitu przesyłanych danych. Jeśli później zdecydujemy się na rozliczanie co miesiąc, abonament Total to koszt niecałych 5 dolarów miesięcznie, zaś najwyższy Ultra to wydatek niecałych 12 dolarów miesięcznie. SurfEasy oferuje również plan darmowy. W nim zabraknie blokowania śledzenia, a na start użytkownik otrzymuje darmowe 500 megabajtów transferu.

Operę VPN można zastąpić innymi usługami

Naturalnie dotychczasowa Opera VPN oraz aplikacja SurfEasy to nie jedyne rozwiązania VPN warte uwagi.

  • TunnelBear
  • ProtonVPN
[1/2] TunnelBear

Szukając alternatywy warto przyjrzeć się między innymi aplikacjom ProtonVPN, która nawet w darmowej wersji nie jest ograniczona limitem transferu i nie wyświetla reklam oraz TunnelBear – tutaj pakiet z nielimitowanym transferem wyceniono na niecałe 10 dolarów miesięcznie (lub niecałe 5, jeśli zdecydujemy się na płatność z góry na rok).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)