Opera wprowadza bezpieczną synchronizację haseł i animowane tło

Opera wprowadza bezpieczną synchronizację haseł i animowane tło
Redakcja

18.06.2015 16:25, aktual.: 18.06.2015 17:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wielu użytkownikom nowej Opery wciąż brakuje niektórych opcji, jakie pamiętają z klasycznej odsłony tej przeglądarki. Do kanału deweloperskiego trafiła właśnie 32 wersja, która wprowadza kilka ciekawych zmian i nowości. Synchronizację rozszerzono o kolejny element, a dodatkowo aplikacja stała się przyjemniejsza dla oka. Niebawem zmiany te trafią do wersji stabilnej.

Najważniejszą zmianą w nowej odsłonie jest opcja pozwalająca na synchronizację haseł. Teraz Opera może więc już synchronizować między różnymi urządzeniami zakładki, historię, aktualnie otwarte karty, ustawienia, a także hasła. Co ważne, użytkownik ma wybór, w jaki sposób będą chronione dane logowania zapisane w bazie. Domyślnie są one szyfrowane naszym głównym hasłem do konta Opera, na serwerach są więc przechowywane w bezpieczniej formie. W ustawieniach znajdziemy opcję do wyboru zupełnie osobnego hasła do szyfrowania haseł.

Obraz

To dobre rozwiązanie, pozwala bowiem na dodatkowe zabezpieczenie wrażliwych danych, a po ostatnim ataku na LastPass zapewne nie każdy będzie chciał korzystać z menadżerów wyspecjalizowanych w ochronie tego typu informacji. Ciekawym dodatkiem są również animowane tła, które debiutują właśnie w tej wersji. Jedno z nich znajdziemy już w bazie dodatków dla Opery – po zainstalowaniu w tle ekranu startowego i ustawień zobaczymy animowany widok ogniska. Jak na razie animacja może powodować nieco zwiększone użycie procesora, ale to dopiero pierwsza wersja i deweloperzy obiecują ją dopracować.

Oprócz tego wprowadzono kilka delikatnych zmian w interfejsie, czego przykładem jest okno pytające użytkownika, czy to właśnie Opera ma być jego domyślną przeglądarką – do tej pory pytanie takie pojawiało się w formie osobnego paska wyświetlanego pod listą kart, co było nie do końca czytelne, a na dodatek mogło zostać zinterpretowane jako niechciany dodatek. W 32 odsłonie pojawiła się także druga wersja mechanizmu Turbo do przyśpieszania ładowania stron w przypadku wolnych połączeń. Producent nie podaje jednak żadnych szczegółów z nim związanych. Wiadomo tylko, że kompresja ma spisywać się jeszcze lepiej, niż do tej pory.

Programiści poprawili do tego wiele ze zgłoszonych błędów, wprowadzili również różne ulepszenia. Zachęcamy do wypróbowania Opery, którą znajdziecie w bazie programów naszego serwisu. Zaznaczamy jednocześnie, że wersja 32 to edycja deweloperska, która może zachowywać się niestabilnie. Na szczęście możecie z niej korzystać jako z drugiej przeglądarki zainstalowanej obok stabilnej edycji Opery.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)