Opera wypowiada się na temat Flasha

Redakcja

07.05.2010 12:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Całkiem niedawno opinie na temat technologii Flash i jej przyszłości wyrazili przedstawiciele firm Apple oraz Microsoft. Teraz w tym temacie wypowiedział się również Phillip Gronvold z Opera Software.

Sprawa rozpoczęła się od opublikowania przez Steva Jobsa, CEO firmy Apple, otwartego listu, w którym nie wróży on Flashowi świetlanej przyszłości. Do słów Jobsa przychylił się Microsoft stwierdzając, iż przyszłością Sieci jest HTML5. W wywiadzie udzielonym serwisowi TechRadar, Phillip Gronvold z Opera Software powiedział, że wsparcie dla technologii Flash w przeglądarkach jest obecnie niezbędne, jednak może się to zmienić wraz ze zbliżaniem się HTML5. Opera zdaje sobie bowiem sprawę, że aktualnie korzystanie w pełni z funkcjonalności wielu stron WWW możliwe jest tylko, jeśli w przeglądarce zainstalowany jest plugin autorstwa Adobe. Dość humorystycznie została ujęta kwestia odtwarzania filmów z wykorzystaniem Flasha - zdaniem pracownika Opery, w takiej sytuacji na urządzaniu, na którym działa Flash można smażyć jajka.

Gronvold twierdzi, że Adobe w celu uniknięcia klęski Flasha musi zrobić krok w stronę otwartych standardów internetowych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)