Oracle domaga się od Google 6 mld dolarów

Oracle domaga się od Google 6 mld dolarów

Mirosław Truchan
15.03.2012 14:10

Informowaliśmy przedwczoraj o pozwie sądowym, który przeciwko Facebookowi złożył Yahoo!. Tym razem na wojnę idą dwaj inni giganci, Google i Oracle, a sprawa również dotyczy patentów. Jest to kontynuacja sporu rozpoczętego przed prawie 2 laty, a który dotyczy patentów związanych z Javą, które wykorzystane miały zostać w systemie operacyjnym Android.

Rozprawa ma rozpocząć się za miesiąc i potrwa ok. 8 tygodni. Oracle żąda odszkodowania w wysokości 6,1 miliarda dolarów. Pierwsza batalia miała miejsce w sierpniu 2010. Oracle początkowo przedstawił 132 zarzuty, sąd kazał zredukować ich liczbę do zaledwie trzech. Liczono, że całą sprawę uda załatwić się na drodze mediacji, jednak żądania stawiane przez Oracle nie zostały zaakceptowane przez prawników firmy z Mountain View, dlatego firmy oficjalnie spotkają się w sądzie. Mówi się, że Oracle oprócz wysokiego odszkodowania i opłat licencyjnych chciałby wycofania urządzeń z Androidem ze sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.

Ze względu na zmniejszoną liczbę zarzutów, kwota żądana przez Oracle raczej nie zostanie zasądzona przez sąd. Faktem jednak jest, że z poziomu walki rynkowej, firmy weszły na poziom walki sądowej. Lepiej mieć dobrego prawnika, niż dobry produkt?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)