Orange stawia na podpis na tablecie. Chce oszczędzać papier

Orange stawia na podpis na tablecie. Chce oszczędzać papier

Orange oszczędza papier. Umowę podpiszesz na tablecie, fot. Getty Images
Orange oszczędza papier. Umowę podpiszesz na tablecie, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
27.01.2020 12:59

Orange stawia istotny krok na drodze do ograniczenia zużycia papieru. Od teraz we wszystkich salonach operatora – nie tylko firmowych, ale i partnerskich – klienci mogą bowiem podpisywać umowy na ekranie tabletu, zamiast na papierze. W ten sam sposób można złożyć reklamację lub przedłużyć umowę na obecny abonament.

Możliwość podpisywania umów na tabletach w Orange była dostępna już wcześniej, choć tylko w firmowych salonach. Jak dowiadujemy się z informacji prasowej, elektroniczny podpis był chętnie wybierany przez klientów. Aż 9 na 10 osób wolało taką metodę potwierdzenia od papierowego dokumentu.

Orange podaje, że z podpisu na tablecie skorzystało dotąd 760 tys. osób, dzięki czemu udało się zaoszczędzić około 4,5 mln kartek, a innymi słowy – zapobiec wycince 400 drzew, które byłyby potrzebne do produkcji takiej ilości papieru.

Podpis na tablecie w Orange nie oznacza, że klient pozbawia się jakiegokolwiek potwierdzenia. Po przeczytaniu i podpisaniu umowy na ekranie urządzenia, kopia dokumentu przesyłana jest na adres e-mail klienta. Co więcej, osoby które przywiązane są do tradycji i wolą dostać papierowy dokument, nadal mają w salonach Orange taką możliwość. Podpis na tablecie jest tylko opcją.

Warto zwrócić uwagę, iż decyzja Orange o rozszerzeniu dostępności tabletów w swoich salonach jest drugą tego rodzaju w ostatnim czasie. Niedawno zwracaliśmy uwagę na podobne kroki podjęte przez PKO Bank Polski. W tym przypadku podpis na ekranie będzie można złożyć w 500 placówkach, które zostaną wyposażone w odpowiednie urządzenia do końca czerwca bieżącego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)