bEJJLhqt

Orbitron3.71

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item

Orbitron jest programem śledzącym satelity do zastosowańradioamatorskich i obserwacyjnych. Jest używany także przezmeteorologów, użytkowników telefonii satelitarnej, hobbystów UFO iastrologów. Program pokazuje pozycje satelitów w zadanym momencie(czas rzeczywisty lub symulowany). Program potrafi wczytać iśledzić 20 000 obiektów w tym samym czasie, obsługuje trybypełnoekranowe i prezentacyjne, posiada zaawansowane wyszukiwanieprzelotów i flar Irydium, a także oferuje synchronizacjęsystemowego zegara. Wraz z programem dołączony jest wygaszaczekranu.

bEJJLhqv

PODSTAWOWE FUNKCJE PROGRAMU Operacje na TLE (dane w postaci plików, za pomocą którychmożna śledzić sztuczne satelity Ziemi) Po uruchomieniu Orbitrona zostają załadowane opcje i satelityużywane ostatnio. W celu wczytania interesującego nas pliku TLEnależy wcisnać przycisk "Wczytaj TLE", a następnie wskazać plik.Zbiory TLE pogrupowane są tematycznie. Informacje o wybranym satelicie Informacje o satelicie zaznaczonym na liście "Satelity" możnaobejrzeć na zakładce "Info Sat./Orbity" u dołu ekranu. Panelzawiera informacje o orbicie wyciągnięte z pliku TLE jak równieżinne. Użytkownik do dyspozycji posiada notes, w którym może wpisaćswoje adnotacje o obiekcie. Szukanie przelotów W celu monitorowania przelotów odbywających się w danej chwili,najlepszym sposobem jest obserwacja radaru. Radar prezentujepozycje satelitów na lokalnym niebie. Łączności radiowe Jednym z głównych zastosowań Orbitrona jest jego wykorzystanie doobsługi amatorskich łączności radiowych przez satelity. Użytkownikdo dyspozycji posiada notes, w którym może wpisać swoje adnotacje oobiekcie. Obserwacje Najjaśniejszym zjawiskiem na niebie "wywołanym" przez sztucznesatelity są tak zwane flary Irydium. Irydium to konstelacjasatelitów telekomunikacyjnych krążących na wysokości około 790kilometrów. Satelity te normalnie nie są widoczne gołym okiem(jasność 6 mag), zdarza się jednak sytuacja, gdy Słońce odbijającsię od jednej z trzech anten trafia dokładnie w obszar, na którymsię znajdujemy. Jasność takiej flary może dochodzić do -8 mag.Orbitron potrafi dokładnie przewidzieć flarę i ustalić jejjasność. UWAGA! Program jest na licencji CardWare co oznacza, że jest darmowy, przyczym do legalnego użytkowania należy wysłać kartkę pocztową naadres autora.

Udostępnij
Orbitron 3.71wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
4.65 ocen
Twoja ocena:
Liczba pobrań42 760
Data aktualizacji26 wrz 2005
Rozmiar pliku2.07 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bEJJLhrr