WindowsEdukacja i naukaJęzyk polskiOrtografia

Ortografia2.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Ortografia to bardzo mały i prosty program do wspomagania nauki ortografii, dedykowany uczniom początkowych klas szkół podstawowych. Pozwala on utrwalać pisownię około 1000 wyrazów, najczęściej sprawiających problemy i zawierających litery 'u' lub 'ó', 'h' lub 'ch' oraz 'ż' i 'rz'.

Aplikacja umożliwia pracę w dwóch trybach - treningu i zawodów. Pierwszy z nich służy do ćwiczenia pisowni, drugi natomiast umożliwia sprawdzenie swojej wiedzy. O ile sam trening daje możliwość nauki, tak w trybie testu odpowiedzi udzielane są na cza, a po zakończeniu wyświetlana jest ocena. W opcjach programu dokonać można ustawień trybu pracy, ilości pytań, szybkości zegara oraz odtwarzania dźwięków.

Wszystkie wyrazy wykorzystywane przez program zapisane są w specjalnie przygotowanych plikach. Użytkownik może dowolnie rozbudowywać bazę słów, proces ten nie jest trudny, a dokładne informacje na ten temat znaleźć można w pliku tekstowym dołączonym do pobieranego archiwum z aplikacją.

Ocena redakcji
2.5
Ocena użytkowników
3.76 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań12 952
Data aktualizacji20 cze 2011
Rozmiar pliku0.50 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)