Oszustwo na OLX. Chciała sprzedać spodnie, straciła 2500 złotych

Oszustwo internetowe, OLX, WhatsApp
Oszustwo internetowe, OLX, WhatsApp
Źródło zdjęć: © Unsplash.com

12.08.2021 13:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Oszustwo na OLX to popularna w ostatnim czasie metoda. Kolejną ofiarą internetowych przestępców padła 33-latka, mieszkanka powiatu biłgorajskiego. Kobieta chciała sprzedać spodnie, a straciła masę pieniędzy.

Oszuści ciągle polują na ofiary za pośrednictwem portalu OLX. Zazwyczaj odzywają się dość szybko po tym jak wystawimy przedmiot na sprzedaż. W większości przypadków korzystają z komunikatora WhatsApp. Podobnie było w tym przypadku.

Policja nie wymienia ani nazwy portalu, ani użytego komunikatora. Wiemy natomiast, że do 33-latki odezwała się osoba zainteresowana kupnem spodni, wykorzystała do tego "znany komunikator internetowy". W trakcie rozmowy kobieta otrzymała link. Wypełniła wskazane pola, podając tam dane swojej karty. Skutek tej decyzji był tragiczny.

Spodnie nie zostały sprzedane, a sprzedająca musiała pogodzić się z tym, że zamiast zyskać pieniądze ze sprzedaży odzieży, straciła znacznie więcej. W trzech transzach wypłacono łącznie 2500 złotych. Kiedy kobieta zorientowała się, do czego doszła, poprosiła swojego rozmówcę o zwrot gotówki. W odpowiedzi otrzymała tylko dobrą radę. "Będzie lekcja na przyszłość…".

Obecnie trwa śledztwo w sprawie, policja poszukuje sprawcy lub sprawców tego zdarzenia. Przyłączamy się do apelu policjantów - korzystając z płatności internetowych konieczne jest zwrócenie uwagi na każdy szczegół. Oszuści są coraz sprytniejsi, coraz lepiej podrabiają strony internetowe banków. Unikajmy takich sytuacji, nie otwierajmy linków od nieznajomych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)