Outlook.com potrafi już automatycznie przenieść pocztę z innych skrzynek IMAP

Outlook.com potrafi już automatycznie przenieść pocztę z innych skrzynek IMAP

Outlook.com potrafi już automatycznie przenieść pocztę z innych skrzynek IMAP
17.04.2014 13:25

Jeśli rozważaliście już wcześniej przeniesienie poczty zjakiejś niezbyt dobrej, a długo już wykorzystywanej skrzynkie-mailowej na microsoftowy Outlook.com, to wreszcie możecie tozrobić, nie martwiąc się o czaso- i pracochłonność takiejmigracji. Darmowa poczta Microsofu potrafi już teraz „zassać”wiadomości z praktycznie wszystkich serwerów oferujących dostęppo protokole IMAP.

W grudniu zeszłego roku w Outlook.com zadebiutowałonarzędzie importu poczty, pozwalające krok po kroku przenieśćwszystkie wiadomości i kontakty ze skrzynki Gmaila. Wygodnykonfigurator sprawia, że po takim przeniesieniu w ogóle już niemusimy odwiedzać google'owej skrzynki, możliwe jest nawet wysyłaniepoczty z adresu @gmail.com bezpośrednio z Outlooka.

Wczoraj na łamach bloga Office poinformowano tymczasem, żeprzyjęty z entuzjazmem przez klientów importer poczty Outlook.compozwala teraz dobrać się do skrzynki Yahoo! Mail, jak równieżinnych, korzystających z IMAP-a dostawców. Import z Yahoo! jestbardzo prosty – wystarczy wybrać tego dostawcę z listy narzędzia*Importowanie kont-email *(dostępnego w panelu Skrzynkaodbiorcza > Opcje). Można też bezpośrednio podłączyć kontoYahoo! do Outlooka, tak by kontakty z Yahoo były wyświetlane wOutlook.com.

Konta Yahoo! nie są specjalnie popularne w naszym kraju, ale naszczęście narzędzie importu nie ogranicza się do nich. Wystarczywybrać opcję Import od dostawcy poczty e-mail, podać tamadres e-mail, login, hasło, adres serwera IMAP i port na którymdziała, by w ten sposób „zassać” pocztę od innych dostawców.Bez problemu udało się w ten sposób autorowi notki pobraćwiadomości ze skrzynki Onetu, jak również z kilku polskich firmhostingowych, oferujących swoją pocztę jako dodatek do usługihostowania WWW. Wygląda na to, że możliwe jest też pobraniewiadomości po starym protokole POP3, ale tej opcji nieprzetestowaliśmy.

Obraz

Przeniesienie poczty z zewnętrznych kont na skrzynkę Outlook.comodbywa się w tle i w niczym nie przeszkadza w korzystaniu z konta.Po zakończeniu procesu, który może trwać nawet kilka godzin,otrzymamy pocztą powiadomienie, że nasze wiadomości znalazły sięjuż w nowym miejscu. Warto jednak się na taki krok zdecydować –autor tej notki w ten sposób przeniósł pocztę z ponad pięciu„śmieciowych” skrzynek, regularnie niewykorzystywanych skrzynek,odkrywając, że jednak nie tylko śmieci do nich trafiały.Outlook.com z jego wygodnym webmailem (przynajmniej w porównaniu doprzeróżnych dziwnych webmaili, oferowanych przez polskichhosterów), wygląda na całkiem dobre rozwiązanie do zbiorczegoprzechowywania takiej poczty, gwarantując przy tym wyższy poziomochrony prywatności użytkowników, niż np. Gmail.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)