Paczkomaty: tymczasowe utrudnienia. Sprawdź, zanim się rozczarujesz

Paczkomaty: tymczasowe utrudnienia. Sprawdź, zanim się rozczarujesz

fot. Piotr Kamionka/REPORTER/East News
fot. Piotr Kamionka/REPORTER/East News
13.08.2020 13:46, aktualizacja: 13.08.2020 22:07

Firma InPost podała komunikat, o tym, że będą miały miejsce pewne niedogodności związane z pracami serwisowymi przy Paczkomatych. Przez kilka dni nie będzie można nadawać przesyłek, a odbieranie będzie utrudnione.

Paczkomaty: utrudnienia w odbieraniu przesyłek w długi weekend

Pomiędzy dniem 15 sierpnia (od godziny 6:00) a godz. 2:00 dnia 17 sierpnia 2020 mają być przeprowadzone prace serwisowe związane z Paczkomatami. W związku z tym powstaną utrudnienia z odbieraniem i nadawaniem przesyłek.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że nawet w czasie przerwy technicznej będzie można odebrać przesyłki umieszczone w Paczkomatach przed 15 sierpnia 2020, godz. 6:00 - zarówno przez kody QR, kody odbioru oraz aplikację mobilną InPost.

Niestety pojawi się również kilka utrudnień. Nie skorzystamy między innymi z usługi Paczka w Weekend, czyli doręczenia przesyłek w soboty/niedzielę. Nie będziemy także mogli w żaden sposób nadawać paczek w trakcie prac serwisowych. Tyczy się to zarówno Paczkomatów, Punktów Obsługi Paczek, usług Szybkiego Nadania i Menadżera Paczek.

W czasie prac serwisowych (godz. 6:00, 15.08.2020 - godz. 2:00, 17.08.2020) użytkownicy Paczkomatów nie otrzymają także żadnych powiadomień z kodami odbioru paczek. Dodatkowo kupujący na Allegro nie będą także mogli wygenerować kodów zwrotów dla przesyłek z Paczkomatów.

Paczkomaty - dlaczego jest przerwa techniczna i co zrobić?

Firma InPost w komunikacie na swojej stronie tłumaczy, że przerwa spowodowana jest koniecznością aktualizacji bazy danych systemów informatycznych. Dotyczą one systemu obsługi Paczkomatów oraz systemu logistycznego InPost.

W związku z powstałymi utrudnieniami, pozostaje uzbroić się w cierpliwość i mieć świadomość tego, że wysyłka paczek oraz ich odbiór wydłuży się o długość okienka serwisowego.

[frame]Aplikacja do odbioru przesyłek z Paczkomatów, InPost Mobile na Windowsa i iOS-a jest dostępna w naszym katalogu oprogramowania.[/frame]

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (102)