Pamięci Goodram wkrótce w większej fabryce. W Łaziskach trwa rozbudowa

Trwa rozbudowa fabryki Wilk Elektronik
Trwa rozbudowa fabryki Wilk Elektronik
Źródło zdjęć: © Wilk Elektronik
Oskar Ziomek

02.02.2022 14:21, aktual.: 02.02.2022 22:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Wilk Elektronik odpowiedzialna m.in. za produkcję pamięci pod znaną wszystkim marką Goodram, od miesięcy rozbudowuje fabrykę w Łaziskach Górnych. Powstaje tu nowa hala produkcyjna i magazyn wysokiego składowania. Obiekt ma być gotowy jeszcze w 2022 roku.

Wilk Elektronik od kilku miesięcy rozbudowuje fabrykę usytuowaną w Łaziskach Górnych na Śląsku. To tutaj powstają pamięci Goodram, które znane są nie tylko w Polsce. W krótkim wpisie na blogu firma podsumowała, na jakim etapie są prace. W ramach działań powstaje nowy budynek wysoki na 14 metrów, co pozwoli utworzyć w nim magazyn.

Magazyn wysokiego składowania to nie wszystko, bo powiększy się także obszar produkcyjny. Jak podaje Wilk Elektronik, dotychczasowa powierzchnia zakładu zwiększy się łącznie o ponad 2300 metrów kwadratowych. Zaowocuje to także nowymi miejscami pracy.

Nie licząc wyposażenia i maszyn w nowej hali, inwestycja w rozbudowę firmy będzie kosztowała około 20 milionów złotych. To dla nas największa inwestycja od momentu uruchomienia zakładu produkcyjnego w 2003 roku.

Wiesław WilkPrezes Wilk Elektronik SA

Łaziska fabryka to jedyny tego rodzaju obiekt w Europie i tym samym wyjątkowa fabryka na skalę samej Polski. Pamięci Goodram są znane nie tylko w kraju, ale i kilkudziesięciu rynkach zagranicznych. W obiekcie powstają m.in. dyski SSD, pamięci RAM czy pendrive'y.

Jak podawano w lipcu ubiegłego roku, zapowiadając modernizację obiektu, fabryka jest wyposażona w 400 platform testowych, komorę klimatyczną dla rozwiązań przemysłowych oraz jedną z najnowocześniejszych linii SMT w Europie. Po rozbudowie, firma będzie mogła dodatkowo zautomatyzować cały proces produkcji. Ma to poskutkować lepszą wydajnością i jakością produkcji pamięci - zarówno konsumenckich, jak i wykorzystywanych w przemyśle.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)