Pamięci Goodram wkrótce w większej fabryce. W Łaziskach trwa rozbudowa

Pamięci Goodram wkrótce w większej fabryce. W Łaziskach trwa rozbudowa

Trwa rozbudowa fabryki Wilk Elektronik
Trwa rozbudowa fabryki Wilk Elektronik
Źródło zdjęć: © Wilk Elektronik
Oskar Ziomek
02.02.2022 14:21, aktualizacja: 02.02.2022 22:33

Firma Wilk Elektronik odpowiedzialna m.in. za produkcję pamięci pod znaną wszystkim marką Goodram, od miesięcy rozbudowuje fabrykę w Łaziskach Górnych. Powstaje tu nowa hala produkcyjna i magazyn wysokiego składowania. Obiekt ma być gotowy jeszcze w 2022 roku.

Wilk Elektronik od kilku miesięcy rozbudowuje fabrykę usytuowaną w Łaziskach Górnych na Śląsku. To tutaj powstają pamięci Goodram, które znane są nie tylko w Polsce. W krótkim wpisie na blogu firma podsumowała, na jakim etapie są prace. W ramach działań powstaje nowy budynek wysoki na 14 metrów, co pozwoli utworzyć w nim magazyn.

Magazyn wysokiego składowania to nie wszystko, bo powiększy się także obszar produkcyjny. Jak podaje Wilk Elektronik, dotychczasowa powierzchnia zakładu zwiększy się łącznie o ponad 2300 metrów kwadratowych. Zaowocuje to także nowymi miejscami pracy.

Nie licząc wyposażenia i maszyn w nowej hali, inwestycja w rozbudowę firmy będzie kosztowała około 20 milionów złotych. To dla nas największa inwestycja od momentu uruchomienia zakładu produkcyjnego w 2003 roku.

Wiesław WilkPrezes Wilk Elektronik SA

Łaziska fabryka to jedyny tego rodzaju obiekt w Europie i tym samym wyjątkowa fabryka na skalę samej Polski. Pamięci Goodram są znane nie tylko w kraju, ale i kilkudziesięciu rynkach zagranicznych. W obiekcie powstają m.in. dyski SSD, pamięci RAM czy pendrive'y.

Jak podawano w lipcu ubiegłego roku, zapowiadając modernizację obiektu, fabryka jest wyposażona w 400 platform testowych, komorę klimatyczną dla rozwiązań przemysłowych oraz jedną z najnowocześniejszych linii SMT w Europie. Po rozbudowie, firma będzie mogła dodatkowo zautomatyzować cały proces produkcji. Ma to poskutkować lepszą wydajnością i jakością produkcji pamięci - zarówno konsumenckich, jak i wykorzystywanych w przemyśle.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)