Panika na giełdzie Coinbase. Błędna wiadomość spowodowała nagłą sprzedaż kryptowalut

Panika na giełdzie Coinbase. Błędna wiadomość spowodowała nagłą sprzedaż kryptowalut

Bitcoin na dolarach
Bitcoin na dolarach
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
Karolina Kowasz
31.08.2021 14:16

Testowanie na produkcji nigdy nie kończy się dobrze. Boleśnie przekonała się o tym giełda kryptowalut Coinbase, która rozesłała do swoich użytkowników fałszywą wiadomość dotyczącą rzekomej zmiany ustawień weryfikacji dwuetapowej.

Jak można się spodziewać, tego rodzaju informacja ze strony giełdy spowodowała nagłą panikę wśród klientów serwisu. Wystraszeni użytkownicy w popłochu rozpoczęli... sprzedawanie swoich kryptowalut.

Błąd systemu

Na profilu twitterowym Coinbase przekazano informację, że system giełdy rozesłał powiadomienia do około 125 tysięcy klientów. Dowiedzieli się wówczas, że ich ustawienia weryfikacji dwuetapowej uległy zmianie. Firma zapewnia jednak, że jej zespół natychmiast znalazł źródło problemu, dzięki czemu udało się zatrzymać dalsze rozsyłanie fałszywych wiadomości.

Coinbase zdaje sobie jednak sprawę, że tego rodzaju błąd jest sporym problemem wizerunkowym. Giełda w swoich twittach zapowiedziała, że będzie dalej pracować nad odzyskaniem zaufania klientów. Dzięki temu możliwe będzie stworzenie otwartego systemu finansowego, o którym wszyscy marzą.

Problem z systemem zdążył się już jednak odbić na Coinbase. Jak donosi ArsTechnica, panika wywołana przez błędne powiadomienie doprowadziła do sprzedaży kryptowalut przez użytkowników. Jeden z nich, Don Pirtle, przekazał, że postanowił pozbyć się całego swojego portfela o wartości ponad 60 tysięcy dolarów. 

Zanim wydasz kod

Tego rodzaju problemy z powiadomieniami na produkcji nie należą jednak do rzadkości. Większość z nas pamięta doskonale podobną sytuację w mBanku, którego testowa wiadomość ęśąćż doprowadziła do sporej paniki wśród klientów. Wielu z nich martwiło się, że grozi im utrata wszystkich swoich środków zgromadzonych na kontach.

Mając to na uwadze można tylko zaapelować do programistów by pamiętali o dwóch ludowych mądrościach. Nigdy nie wydawaj w piątek i nigdy nie testuj na produkcji. Środowisko deweloperskie znacznie lepiej sprawdzi się do testowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)