PayPal i Booking wstrzymują usługi w Rosji

PayPal dołącza do firm nakładających sankcje
PayPal dołącza do firm nakładających sankcje
Źródło zdjęć: © GETTY | Bloomberg
Karolina Kowasz

05.03.2022 18:28, aktual.: 05.03.2022 20:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

PayPal zadecydował o wstrzymaniu swoich usług na terenie Rosji, powołując się na "obecne okoliczności". Taką samą decyzję podjęli również właściciele znanego serwisu Booking.

Jak podała agencja Reutera, prezes PayPal, Dan Schulman, poinformował, że PayPal dołącza do międzynarodowego potępienia brutalnej militarnej agresji Rosji w Ukrainie. W przypadku Booking doszło także do zawieszenia świadczenia usług turystycznych na Białorusi.

Dalsze sankcje w Rosji

Nie jest to pierwszy skutkujący sankcjami ruch ze strony platformy PayPal. Już w środę serwis przestał akceptować rejestracje nowych użytkowników pochodzących z Rosji. Rzecznik firmy powiedział, że PayPal będzie jeszcze przez pewien czas wspierać wypłaty, zgodnie z obowiązującymi przepisami i regulacjami.

Glenn Fogel, CEO Booking, podzielił się na swoim koncie na LinkedIn informacją, że z każdym dniem, w związku z wyniszczającą wojną w Ukrainie, rośnie złożoność prowadzenia interesów w regionie. Tego rodzaju działania były powodem podjęcia decyzji o zawieszeniu usług Booking nie tylko w Rosji, ale także na terenie Białorusi.

W swoim wpisie Fogel dodał, że firma nieustannie robi wszystko, co w jej mocy, dla bezpieczeństwa naszych współpracowników, klientów i partnerów, jednocześnie wspierając działania humanitarne. Booking łączy siły ze wszystkimi, którzy wzywają do pokoju.

Zawieszenie PayPala w Rosji dotyczy również jego narzędzia do przesyłania pieniędzy pod nazwą Xoom. Usługa umożliwiała dotychczas obywatelom Rosji (oraz 130 innych krajów) szybkie i bezpieczne przelewy międzynarodowe.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie