Październikowa aktualizacja Windows 10: pierwsze poprawki bezpieczeństwa są dostępne

Październikowa aktualizacja Windows 10: pierwsze poprawki bezpieczeństwa są dostępne

Październikowa aktualizacja Windows 10: pierwsze poprawki bezpieczeństwa są dostępne
Oskar Ziomek
10.10.2018 17:55

Za nami drugi wtorek października i kolejne łatki wydane dla systemu Windows 10. Wśród nich jest także zbiorcza aktualizacja dla najnowszej październikowej aktualizacji, z którą jak dotąd kojarzy się przede wszystkim problem znikających plików. Udostępnione aktualizacje są związane wyłącznie z bezpieczeństwem i dotyczą wielu systemowych aplikacji. Pakiet łatek, o którym mowa otrzymał oznaczenie KB4464330 i jak zwykle o wszystkich szczegółach z nim związanych można przeczytać na stronie pomocy technicznej Windowsa.

W ten sposób łatki związane z bezpieczeństwem trafiły między innymi do pakietu biurowego Office czy przeglądarek Edge i Internet Explorer, ale nie jest to jedyna zmiana dostępna w tym pakiecie. Microsoft zadbał bowiem także o rozwiązanie problemu związanego z przedwczesnym usuwaniem teoretycznie nieaktywnych kont użytkowników, o ile zastosowanie miały związane z tym zasady grupy. Błąd wynikał z niepoprawnego działania funkcji obliczającej czas, jednak teraz usterka nie powinna już występować.

Obraz

Aktualizacje trafiły oczywiście także do innych edycji systemu Windows 10. W przypadku kwietniowej aktualizacji jest mowa o pakiecie KB4462919, który podbija numer kompilacji do Builda 17134.345. Ta edycja systemu jest najpewniej wciąż najpopularniejszą, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę, że październikowa aktualizacja dostępna była do pobrania tylko przez kilka dni i trafiała na początku wyłącznie do osób, które ręcznie wymusiły jej instalację.

Użytkownicy, którzy liczyli na ponowne udostępnienie Windowsa 10 w wersji 1809 właśnie dzisiaj (jak wstępnie zapowiadano), muszą uzbroić się w jeszcze kilka dni cierpliwości. Microsoft poinformował co prawda, że problemy ze znikającymi plikami zostały już rozwiązane, ale by uniknąć innych problemów, nowa wersja systemu raz jeszcze trafiła w ręce testerów w programie Insider. Aktualizacja systemu zostanie udostępniona wszystkim dopiero wtedy, gdy Microsoft upewni się, że nie ma w niej więcej usterek. Na tę chwilę nie są więc znane konkretne daty.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)