Pełna dostępność webOS 2.0 już za miesiąc?

Wojciech Cybulski

05.01.2011 09:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prawdopodobnie już w przyszłym miesiącu firma HP zaprezentuje odświeżoną odsłonę mobilnego systemu operacyjnego webOS 2.0.

Hewlett-Packard rozpoczął wysyłanie zaproszeń na prezentację dotyczącą systemu webOS. Konferencja ma się odbyć dokładnie miesiąc po zakończeniu targów CES. Choć szczegóły związane z tematyką konferencji pozostają tajemnicą, można łatwo przewidzieć, co HP pokaże zaproszonym dziennikarzom. Niemal na pewno Hewlett-Packard zaprezentuje odświeżoną wersję webOS 2.0 i udostępni aktualizacje dla urządzeń wyposażonych w starszą wersję tego systemu. Należy zauważyć, że choć "oficjalna" premiera webOS 2.0 miała miejsce kilka miesięcy temu, system ten jest cały czas niedostępny dla większości telefonów Palm. Także Hewlett-Packard nie wprowadził jeszcze do sprzedaży urządzeń pracujących pod kontrolą webOS 2.0. Prawdopodobnie zmieni się to właśnie podczas opisywanej konferencji - HP może zaprezentować zapowiadany już od jakiegoś czasu tablet mający być bezpośrednim konkurentem iPada. Część komentatorów sądzi ponadto, że korporacja ogłosi debiut nowego smartfona pracującego pod kontrolą webOS.

O tym, co faktycznie pokaże Hewlett-Packard, przekonamy się 9 lutego. Informacje o nowościach związanych z webOS będą zapewne bacznie śledzone przez Apple, Google i Microsoft, dla których system ten stanowi bezpośrednią konkurencję.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)