Pendolino wciąż bez WiFi. Najdroższe pociągi Polski offline do końca roku

Pendolino wciąż bez WiFi. Najdroższe pociągi Polski offline do końca roku

PKP Intercity / Facebook
PKP Intercity / Facebook
20.02.2018 14:39

Dalej nie wiadomo, czy w najdroższych kursujących po polskich torach pociągach Pendolino w końcu skorzystamy z WiFi. Na początku roku dostaliśmy kolejną obietnicę, że będziemy mogli połączyć się już za kilka miesięcy, ale ona także może okazać się nieaktualna.

Historia braku dostępu do Internetu w pociągach Pendolino ma już kilka lat. PKP Intercity popełniło ogromny błąd, rozpisując przetarg na te pociągi. W specyfikacji nie został wyszczególniony dostęp do Internetu dla pasażerów, co mści się do dziś – głównie na podróżnych. Z zasięgiem na trasach bywa różnie, a dobrze by było móc chociaż sprawdzić pocztę w pociągu, do którego dopłacamy. Tymczasem okazuje się, że czasem lepiej przejechać się składem osobowym lokalnego przewoźnika, niż klasą Premium.

W styczniu dostaliśmy kolejną obietnicę Internetu w Pendolino. Minister Infrastruktury, Andrzej Adamczyk, poinformował, że bardzo dobrze wypadły testy urządzeń mających zapewnić podróżnym Wi-Fi w pociągach za 20 milionów euro. Producent pod groźbą zakończenia gwarancji nie zezwalał na ich montaż, ale w końcu rzekomo udało się dojść do porozumienia. Bezprzewodowa sieć ma działać jeszcze w tym roku, ewentualnie w styczniu 2019. Lub w lutym. Mniejsza jednak o dokładny termin. Ważne, że obiecuje najważniejsza osoba w resorcie, a jego słowa potwierdzał prezes PKP SA Krzysztof Mamiński.

Okazuje się jednak, że w kuluarach mówi się coś innego, a na Internet w Pendolino poczekamy jeszcze dłużej. Producent składów został już poproszony o przygotowanie oferty na projekt techniczny i montaż odpowiedniej instalacji w pociągach, ale z nieoficjalnych źródeł wiemy, że nie spieszy się z odpowiedzią. Alstom może grać na czas, bo im bliżej obiecanego terminu, tym droższa będzie jego praca.

Oficjalnie nie mówi się o opóźnieniach i podtrzymywany jest termin ze stycznia. Nie wiadomo też, dlaczego urządzenia dostępowe nie są jeszcze montowane w pociągach przy okazji okresowych przeglądów pociągów, prowadzonych od zeszłych wakacji, jak zakładał zeszłoroczny plan.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)