Potrzebna twoja pomoc i nie tylko

Witam Was wszystkich serdecznie

Zgodnie z obietnicą publikuję mój kolejny wpis. A w nim... Moja aktualna praca czyli co w firmie piszczy i zgrzyta.

Tak jak pisałem poprzednio. Miały być wakacje ale zaczęła się praca, i ogrom spraw.

Firma w której zacząłem pracować to struktura rozsiana po Polsce w formie oddziałów. Do tego wszystkiego byli na początku wdrożenia nowego systemu ERP. Miałem się zajmować głównie pisaniem zestawień w celu ułatwienia pracy wszystkim a przy okazji maksymalnego wykorzystania maksymalnie pod względem analitycznym nowego programu.

Pierwsze moje trzy miesiące to było tylko pisanie zapytań w SQL, robienie tabelek i... picie kawy. Ale dosyć szybko wszyscy zobaczyli we mnie potencjał i zacząłem się także zajmować innymi tematami. Po bodajże kolejnym miesiącu zostałem administratorem tegoż systemu ERP oraz całej infrastruktury. No i tutaj zaczęła się cała przygoda. Zestawienia to już był najmniejszy problem - po 3 miesiącach miałem już cały schemat bazy danych opanowany na tyle, że dosyć sprawnie poruszałem się po tabelach więc zarząd zaczął mnie wykorzystać do innych zadań. Opracowywanie procedur pracy, zasad, nowych usprawnień, kontrola nadużyć itp... Lubię wyzwania więc jak najbardziej praca była OK. Do tego wszystkie oczywiście dochodził serwis sprzętu i wsparcie użytkowników - ale tym głównie zajmował się kolega, ja miałem na głowie całą teorie.

Po roku kolejna zmiana... Decyzją zarządu zostałem przeniesiony do innego działu

Miałem się wykazać kontrolą całej struktury organizacyjnej firmy w celu optymalizacji ich działań oraz wprowadzanie nowych technologii i udogodnień. Jako tako z tym sobie też poradziłem trwało to jakieś 2 lata. Oczywiście inne obowiązki nie zostawały ze mnie zdejmowane tylko ograniczane... ale przynajmniej się nie nudziłem .

W chwili obecnej? W telegraficznym skrócie moje stanowisko powinno się nazywać: Specjalista od wszystkiego...

To już nie tylko wsparcie IT, to także księgowość, kadry, sprawy organizacyjne, nowe technologie, rozwiązania. Do tego wszystkie zostałem Administratorem Bezpieczeństwa Informacji oraz Administratorem Danych Osobowych całej grupy kapitałowej... oraz zajmuję się wszystkimi sprawami beznadziejnymi które wymagają analizy setek dokumentów.

Niestety... więcej w szczegółach nie mogę napisać ale będę się starał wyrywkowo opisywać jakieś ciekawe przypadki.

Jeżeli macie jakieś pytania/pomysły na wpis. PISZCIE.