PhotoScan – skaner zdjęć od Google to więcej niż zdjęcie odbitki

PhotoScan – skaner zdjęć od Google to więcej niż zdjęcie odbitki

PhotoScan – skaner zdjęć od Google to więcej niż zdjęcie odbitki
16.11.2016 11:45, aktualizacja: 16.11.2016 15:53

W naszej bazie aplikacji pojawiła się kolejna pozycja do skanowania – PhotoScan, czyli skaner zdjęć od Google, dostępny dla Androida i iOS. Można się zastanawiać po co, bo przecież wystarczy zrobić zdjęcie odbitki. Tylko czy można zadowolić się takimi efektami?

Obraz

PhotoScan pomoże poradzić sobie z wieloma niedoskonałościami, które na tym zdjęciu widać. Przede wszystkim dzięki temu, że „skan” jest składany z kilku ujęć, możemy zapomnieć o odblasku, nawet jeśli zdjęcia są robione z lampą błyskową. Aplikacja najpierw prosi, by umieścić zdjęcie w ramce, a następnie kieruje smartfon do czterech punktów, by zrobić kolejne cztery ujęcia. Dopiero z nich składany jest końcowy skan, a ponieważ na każdym z nich odblask jest w innym miejscu, można się o niego nie martwić.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W większości przypadków aplikacja sama obróci, wyprostuje i wykadruje zdjęcie, a nam zostanie zapisanie go albo udostępnienie znajomym. W razie potrzeby można jednak dostosować narożniki samodzielnie albo ręcznie obrócić zdjęcie. Kolorystyka i jakość będą w sporym stopniu zależeć od możliwości smartfonu i warunków oświetleniowych w miejscu „skanowania” odbitek. Projekty robocze można zapisać, jeśli będą zadowalające.

Obraz

Kolorystyka i jakość będą w sporym stopniu zależeć od możliwości smartfonu i warunków oświetleniowych w miejscu „skanowania” odbitek. Projekty robocze można zapisać, jeśli będą zadowalające.

Obraz

Na kilku próbkach przekonałam się, że aplikacja nie składa zdjęć idealnie i czasami warto powtórzyć zabieg. Za drugim razem Lisek i Rafał wyszli wyraźniejsi, ale nie jestem do końca zadowolona z kolorów.

Obraz

Jeśli macie pod ręką stare odbitki, które warto zachować, przetestujcie PhotoScan. Aplikacja świetnie integruje się ze zdjęciami Google, więc przy odpowiedniej konfiguracji kopie zapasowe zdjęć od razu powędrują na konto i będzie można je udostępnić innym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)