Photoshop CS6 beta — ciemny, szybki, Content Aware i gotów do testów

Photoshop CS6 beta — ciemny, szybki, Content Aware i gotów do testów

Redakcja
22.03.2012 15:06, aktualizacja: 23.03.2012 12:25

Do premiery pakietu Creative Suite 6 jeszcze trochę czasu, ale już teraz użytkownicy mogą zapoznać się z nowościami, jakie pojawią się w Adobe Photoshop CS6. Pojawiła się właśnie wersja beta popularnego programu.

Adobe już kusił nas zamieszczając filmy z podglądem nowości na YouTube, teraz jednak mamy okazję pobawić się wszystkimi rewelacjami i przekonać na własnej skórze, jak działają. Na liście zmian znajdziemy sporo nowości, jak wspomniane wcześniej ciemny interfejs użytkownika, mechanizmy przetwarzania zdjęć z użyciem wtyczki Camera Raw pochodzące z wydanego niedawno Lightroom 4, oraz narzędzie Content Aware Move. Poza tym znajdziemy tu zaprojektowane od nowa narzędzie kadrowania, drobne poprawki w Minibridge, galerię efektów imitujących oświetlenie, opcję „Content-Aware” przy narzędziu Łatka, wsparcie dla tekstów środkowowschodnich i północnoafrykańskich, niosące dużo informacji kursory dla niektórych narzędzi i wiele innych.

Filmowców zapewne zainteresuje wsparcie dla 10-bitowych monitorów, rysowników ulegające zużyciu końcówki narzędzi i nowe końcówki aerografu, zaś projektantów możliwość przyciągania obiektów do pikseli i nakładanie stylów na grupy obiektów. Na fotografów czeka galeria rozmyć (głębia ostrości, makieta i tęczówka), możliwość generowania masek „świadomych” obecności twarzy na obrazie oraz filtr Dynamiczny Szeroki Kąt, który „wyprostuje” obiekty na zdjęciach zrobionych obiektywami szerokokątnymi. Na uwagę zasługują również znaczące zmiany wydajności programu i automatyczne zapisywanie w czasie pracy. Filtry Skraplanie (Liquify) i Pixel Bender, oraz zwijanie (Warp i Puppet Warp) zyskały akcelerację sprzętową i wykonywane są z wykorzystaniem karty graficznej.

Photosopa CS6 beta można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows i Mac OS X. Adobe informuje, że przy instalacji bezwzględnie należy wybrać opcję wypróbowania programu, a nie instalacji. Przy instalacji lub 7 dni po uruchomieniu programu użytkownik zostanie poproszony o podanie swojego Adobe ID i aktywację przez Internet — to zabezpieczenie trafi również do finalnej wersji Photoshopa CS6. Testowa wersja programu ma funkcje edycji standardowej i Extended, więc warto wykorzystać okres testowy do zabawy możliwościami bogatszej wersji, jak możliwości pracy z obiektami 3D czy ilościowa analiza obrazów. Wersja testowa Photoshopa CS6 instaluje się niezależnie od starszych i ma możliwość importu ustawień i własnych narzędzi ze innych wersji.

Szybkość pracy w Photoshopie i możliwości programu idą ku lepszemu, warto wiec zwrócić uwagę na nagminne nadużywanie Photoshopa przy retuszu fotografii. Efekty pracy nad modelkami i modelami bywają różne — w kolorowych magazynach nie brakuje zarówno osób zjawiskowo pięknych, jak i mających rozdwojone palce. Glamour wystąpił przeciwko takiemu retuszowi. W magazynie wprowadzone zostaną restrykcje — oczywiście niedoskonałości skóry znikną, ale modelki z okładki nie będą już cyfrowo odchudzane.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)