Pierwsza aktualizacja Creators Update już jest. Czyżby bez błędów?

Pierwsza aktualizacja Creators Update już jest. Czyżby bez błędów?

Pierwsza aktualizacja Creators Update już jest. Czyżby bez błędów?
31.03.2017 20:46, aktualizacja: 31.03.2017 21:19

W Fast Ring, Slow Ring dostępna jest pierwsza zbiorcza aktualizacja dla kompilacji RTM Windows 10 Creators Update. Nie ma większych niespodzianek poza tym, że Microsoft nie informuje o żadnych znanych błędach. Ta wersja została oznaczona numerem 15063.11, w Centrum Aktualizacji znajduje się jako aktualizacja KB4016250.

O zmianach w tej aktualizacji mogliśmy dowiedzieć się już wczoraj, gdyż Microsoft przypadkowo opublikował stosowny wpis na blogu deweloperskim (potwierdził to wczoraj Brandon LeBlanc na Twitterze). Poprawka rozwiązuje dwa palące problemy: błąd przy wznawianiu pracy odbiornika Bluetooth po wyjściu z hibernacji urządzeń z serii Surface oraz istotny dla firm problem z antywirusem McAfee Enterprise, który powodował awarię systemu w wersji 15060, skonfigurowanego z Device Guard. Co ciekawe, Microsoft nie wymienia żadnych znanych błędów w tej wersji. Czyżby wszystko udało się naprawić? Przekonamy się w kwietniu.

Wiemy już, że od 5 kwietnia Creators Update będzie można pobrać na swój komputer, a od 11 kwietnia będą sprzedawane nowe komputery z tą wersją Windowsa. Partnerzy OEM wciąż testują nową kompilację na swoich zestawach.

Kolejną ciekawostką jest fakt, że wczoraj poznaliśmy datę aktualizacji smartfonów i zostało to potwierdzone. Windows 10 Creators Update zostanie do nich dostarczony 25 kwietnia… lub później. Wszystko zależy od tego, jak sprawnie działać będą partnerzy, producenci i operatorzy. Trzeba też pamiętać o różnicach w obsłudze w różnych krajach i ewentualnych problemach z konkretnym sprzętem. Niemniej jednak już bliżej niż dalej.

Insiderzy zapisani do Fast Ring i Slow Ring, którzy mają już Windows 10 Creators Update, mogą już pobrać aktualizację 15063.11 z Windows Update. Koniecznie przeczytajcie też nasz przegląd nowości w Windows 10 Creators Update.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)