Pierwsza beta Mozilla Weave 1.0

Redakcja

17.11.2009 11:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pojawiła się nowa wersja klienta usługi Mozilla Weave, oferującej synchronizację danych z profilu przeglądarki pomiędzy różnymi urządzeniami.

Podobnie jak w przypadku rozszerzenia Personas, Mozilla Weave docelowo ma zostać zintegrowana z przeglądarką Mozilla Firefox. Obecnie klient pozwala na synchronizację pomiędzy komputerami danych takich jak zakładki, hasła, ustawienia, historia przeglądania oraz otwarte karty. Rozszerzenie rozwijane jest w Mozilla Labs i może jeszcze pracować niestabilnie. Domyślnie dane użytkownika przesyłane są na serwery Mozilli, jednak każdy użytkownik może we własnym zakresie uruchomić swój serwer Weave. Ważne w tym wypadku jest dbanie o systematyczną aktualizację serwera wraz z kolejnymi wydaniami klienta. Najnowsza wersja klienta nie współpracuje z serwerami przygotowanymi dla poprzednich wersji.

W wersji 1.0 poprawiono wydajność rozszerzenia przy pierwszej synchronizacji. Rozwiązano również problem z błędami połączenia w mobilnym Firefoksie w wersji 1.0 beta 5. Udostępniono również rozszerzoną historię synchronizacji z serwerem. Rozszerzenie Mozilla Weave można pobrać ze strony bazy rozszerzeń Mozilli. Rozszerzenie nadal jest w fazie testowej i może powodować niestabilną pracę przeglądarki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także