Piractwo idzie z duchem czasu: strumieniowanie szybko wypiera torrenty

Piractwo idzie z duchem czasu: strumieniowanie szybko wypiera torrenty

28.07.2016 16:29, aktual.: 14.04.2017 17:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mimo że wciąż słyszymy o rajdach na serwerownie i aresztowaniach administratorów, zdecentralizowana sieć torrent zachowuje sprawność i popularność. To jednak nie działalność służb i organizacji zabiegających o ochronę praw autorskich może spowodować zmierzch torrentów, lecz... strumieniowanie.

Jak donosi serwis Torrent Freak, głównym źródłem pirackich materiałów wideo są dziś właśnie serwisy strumieniujące, nie zaś trackery torrentów. Takie wnioski można przynajmniej wyciągnąć z raportu organizacji MUSO, która przeanalizowała informacje z około 14 tys. pirackich serwisów z całego świata.

W ciągu ostatniego roku, MUSO odnotowało 141 mld wizyt na pirackich serwisach, z czego ponad 57 mld stanowiły odwiedziny stron strumieniujących pirackie materiały wideo. Stopniowo maleje natomiast liczba odwiedzin trackerów torrent, które stanowiły zaledwie 17% przeanalizowanego ruchu.

Zaledwie 8% wizyt kończyło się pobraniem pliku bezpośrednio. To zaś ma stanowić, według analityków MUSO, jednoznaczny sygnał, że strumieniowanie doskonale zaadaptowało się nie tylko w legalnych usługach w rodzaju Netfliksa, ale przede wszystkim wśród piratów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)