Piszesz aplikację na Androida? Google podpowiada, jak zrobić to dobrze

Piszesz aplikację na Androida? Google podpowiada, jak zrobić to dobrze

Google uczy, jak dobrze pisać aplikacje na Androida, fot. Pixabay
Google uczy, jak dobrze pisać aplikacje na Androida, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
18.02.2021 12:26

Programiści rozwijający aplikacje na Androida mają sporo na głowie, a jednym ze źródeł pomocy jest dokumentacja udostępniana przez Google. Niedawno zaktualizowano jej fragmenty, dzięki czemu programiści mogą w niej znaleźć najświeższe rady związane z tworzeniem dobrej jakości oprogramowania. Google podzielił tę sekcję na kilka kategorii.

Odwiedzając sekcję Core app quality, programiści aplikacji mogą szybko sprawdzić, jak przetestować własne programy, by wyeliminować typowe błędy. W pierwszym punkcie Google przypomina na przykład, że naciśnięcie przycisku wstecz powinno mieć standardowe działanie i nie być związane z wyświetlaniem jakichkolwiek dodatkowych okien. Tłumaczy również, jak przeprowadzić odpowiedni test.

Wszystkich "wymogów dobrej aplikacji" jest oczywiście znacznie więcej. Niektóre dotyczą tylko nawigacji, inne zaś między innymi powiadomień, interfejsu, obsługi dźwięku i multimediów, uprawnień, zarządzania baterią czy działania w tle. Osobie chcącej przeanalizować dokładnie wszystkie punkty, a później sprawdzić szczegóły realizacji w swojej aplikacji, z pewnością nie zajmie to jednego popołudnia.

Choć dla programistów, którzy z natury rzeczy obcują głównie z anglojęzycznymi źródłami, najpewniej nie będzie to przeszkoda, warto wiedzieć, że opisywana pomoc techniczna Google'a nie jest dostępna w języku polskim. Czytelność strony i krótkie instrukcje sprawiają jednak, że ze zrozumieniem nie powinien mieć problemu nawet początkujący programista.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)