Piszesz aplikację na Androida? Google podpowiada, jak zrobić to dobrze

Piszesz aplikację na Androida? Google podpowiada, jak zrobić to dobrze18.02.2021 12:26
Google uczy, jak dobrze pisać aplikacje na Androida, fot. Pixabay
Google uczy, jak dobrze pisać aplikacje na Androida, fot. Pixabay

Programiści rozwijający aplikacje na Androida mają sporo na głowie, a jednym ze źródeł pomocy jest dokumentacja udostępniana przez Google. Niedawno zaktualizowano jej fragmenty, dzięki czemu programiści mogą w niej znaleźć najświeższe rady związane z tworzeniem dobrej jakości oprogramowania. Google podzielił tę sekcję na kilka kategorii.

Odwiedzając sekcję Core app quality, programiści aplikacji mogą szybko sprawdzić, jak przetestować własne programy, by wyeliminować typowe błędy. W pierwszym punkcie Google przypomina na przykład, że naciśnięcie przycisku wstecz powinno mieć standardowe działanie i nie być związane z wyświetlaniem jakichkolwiek dodatkowych okien. Tłumaczy również, jak przeprowadzić odpowiedni test.

Wszystkich "wymogów dobrej aplikacji" jest oczywiście znacznie więcej. Niektóre dotyczą tylko nawigacji, inne zaś między innymi powiadomień, interfejsu, obsługi dźwięku i multimediów, uprawnień, zarządzania baterią czy działania w tle. Osobie chcącej przeanalizować dokładnie wszystkie punkty, a później sprawdzić szczegóły realizacji w swojej aplikacji, z pewnością nie zajmie to jednego popołudnia.

Choć dla programistów, którzy z natury rzeczy obcują głównie z anglojęzycznymi źródłami, najpewniej nie będzie to przeszkoda, warto wiedzieć, że opisywana pomoc techniczna Google'a nie jest dostępna w języku polskim. Czytelność strony i krótkie instrukcje sprawiają jednak, że ze zrozumieniem nie powinien mieć problemu nawet początkujący programista.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)