Pix Camera: lepsze zdjęcia z aparatu iPhone'a dzięki algorytmom Microsoftu

Pix Camera: lepsze zdjęcia z aparatu iPhone'a dzięki algorytmom Microsoftu21.12.2017 14:12
Pix Camera: lepsze zdjęcia z aparatu iPhone'a dzięki algorytmom Microsoftu

Microsoft Pix Camera to świetna aplikacja do robienia zdjęć dla iOS-a, wyposażona w ciekawe efekty. W ostatniej aktualizacji trafiła do niej możliwość robienia panoram, nie są to jednak „zwykłe” złożenia zdjęć. W aplikacji wróciły świetne algorytmy z usługi Photosynth, używanej między innymi do tworzenia obrazów 360°.

Photosynth kilka lat temu był rewolucyjnym rozwiązaniem w dziedzinie tworzenia obrazów 360° ze zwykłych zdjęć, jednak nie sprawdził się jako samodzielny program i usługa. Na podstawie jego metod powstały także sposoby na tworzenie map 3D ze zdjęć i świetne algorytmy stabilizacji obrazu. W połowie 2015 roku Microsoft ogłosił, że zamknie usługę Photosynth i wyłączył serwery na początku tego roku.

Photosynth w wersji dla aplikacji Pix działa bardzo podobnie do oryginalnego programu i będzie jeszcze ulepszany. W większości przypadków tworzenie panoram z użyciem tego algorytmu działa szybciej i płynniej niż z aplikacją Apple'a, a przy tym można zastosować wbudowane mechanizmy ulepszania zdjęć, dostępne w Microsoft Pix Camera. Można więc poprawić balans bieli, wyostrzyć obraz czy dopasować kolory.

350208126659946433

Jeśli śledzicie nowości w mobilnej fotografii, zapewne testowaliście już nowe aplikacje Google'a. Wśród nich znalazł się Storyboard, generujący komiks z nagrania filmowego. Microsoft opracował podobne rozwiązanie – Pix Comix – które korzysta z metody Moment Capture (głębokie uczenie), by wybrać najbardziej interesujące ramki z filmu i złożyć historię złożoną z trzech obrazków. Pix Comix pozwala też dodawać dymki z wypowiedziami do kadrów.

350208126660077505

Pix Camera działa na iPhonach 5s i nowszych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (4)