Pixel Launcher dostępny: zasmakuj Androida z Pixela bez rootowania

Pixel Launcher dostępny: zasmakuj Androida z Pixela bez rootowania

Pixel Launcher dostępny: zasmakuj Androida z Pixela bez rootowania
14.06.2017 13:53, aktualizacja: 14.06.2017 14:51

Mogliśmy już pobrać Pixel Launchera upodobniającego Androida na naszym smartfonie do Androida O z urządzeń z linii Nexus i Pixel. Wpływał on na wygląd systemu, ale brakowało wybranych funkcji znanych z oryginału. Jednakże programista korzystający z nicku AmirZ udostępnił zmodyfikowaną wersję Pixel Launchera z tymi wszystkimi dodatkami.

AmirZ postanowił udostępnić swoją wersję Pixel Launchera, gdy dowiedział się, że Google świadomie udostępnia pewnie funkcje wyłącznie na urządzenia z serii Pixel. Udało mu się to zrobić dzięki dekompilacji kodu Pixel Launcher APK i przeniesieniu go do Launcher3 (AOSP launcher). Pomógł mu w tym inny programista, korzystający z nazwy DeleteScape.

Już wcześniej mogliśmy korzystać z wybranych funkcji stworzonych specjalnie dla smartfonów Pixel. Wymagało to jednak posiadania roota i innych modyfikacji Androida, teraz wystarczy tylko zainstalować plik APK.

AmirZ skupił się na najdrobniejszych elementach, aby jego modyfikacja nie odbiegała od oryginału. Dostajemy nawet wyświetlanie aktualnej daty na ikonce kalendarza. Identycznie działa teraz widżet wyszukiwarki Google, a dłuższe przytrzymanie palca na ikonce danej aplikacji uruchamia menu kontekstowe.

Co ważne, by móc korzystać z Pixel Launchera zmodyfikowanego przez AmirZ nie musimy posiadać roota. Instalujemy wszystko z pliku APK, nie musząc robić nic więcej. Zanim jednak będziemy mogli zainstalować Pixel Launchera, musimy w ustawieniach smartfonu włączyć instalację aplikacji spoza sklepu Google Play. Odpowiednią opcję znajdziemy po wyszukaniu hasła nieznane źródła w ustawieniach.

Pixel Launcher od AmirZ znajdziecie oczywiście w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)