Play: dopłaty za roaming w UE wyłącznie przy naruszeniu zasad fair use

Play: dopłaty za roaming w UE wyłącznie przy naruszeniu zasad fair use

Play: dopłaty za roaming w UE wyłącznie przy naruszeniu zasad fair use
Jan Mentel
25.01.2018 21:18, aktualizacja: 27.01.2018 10:08

W związku z decyzją Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) Play wprowadza dopłaty za roaming. Nowe zasady korzystania z usług telekomu na terenie Unii Europejskiej zaczną obowiązywać od jutra, czyli 26 stycznia 2018 roku. Jak informuje operator, zmiany w ramach Roam Like At Home jednak dotyczyć będą wyłącznie tych, którzy podpiszą aneks oraz korzystających z oferty na kartę. Dla dotychczasowych klientów zasady korzystania z roamingu nieznacznie się zmienią.

Kolejną zmianą, która dotknie tylko nowych abonentów jest wielkość pakietu danych – została ona dla nich zredukowana do 1 GB. Obecni klienci nadal będą mogli wykonywać połączenia wychodzące oraz wysyłać SMS-y czy MMS-y za granicą na takich samych zasadach, jakie obowiązują w kraju. Wielkość dostępnego dla nich pakietu jest uzależniona od wartości abonamentu lub zakupionego w ofertach na kartę pakietu i nie będzie ograniczana do 1 GB.

System dopłat dla nowych abonentów został opracowany w ten sposób, by uniknąć sytuacji, w której użytkownik częściej korzysta z usług, będąc za granicą, niż w kraju. Jest to główna zasada fair use w ramach europejskiego przedsięwzięcia Roam like at home. W oświadczeniu operatora czytamy, że jeżeli abonent przez ostatni 30 dni więcej korzystał z telefonu w roamingu niż w Polsce, będzie się to wiązać z dodatkowymi opłatami. Stawki dopłat ustalono na stałym poziomie:

  • 6 gr za minutę połączenia wychodzącego
  • 3 gr za minutę połączenia przychodzącego
  • 1 gr za wysłany SMS lub MMS
  • 1,2327 gr za MB transmisji danych

By wyzerować saldo, abonent przez następne 30 dni będzie musiał korzystać wyłącznie z usług krajowych. W ten sposób w trakcie kolejnego wyjazdu zagranicznego dodatkowe opłaty nie będą naliczane. Z kolei nowe zasady dla osób korzystających z oferty na kartę zostaną wprowadzone 1 marca. Formuła Unlimited na Kartę na 30 dni w roamingu oferować będzie 100 minut na rozmowy, 50 SMS-ów i 500 MB danych. Pozostali klienci oferty na kartę korzystać będą z usług na dotychczasowych zasadach.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)