PlayStation 3 System Software 4.84 – niespodziewana aktualizacja oprogramowania

Źródło: Materiały prasowe Sony
Źródło: Materiały prasowe Sony
Piotr Urbaniak

15.02.2019 06:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Produkcji PlayStation 3 zaniechano w maju 2017 roku, po 11 latach od premiery. Mogłoby się wydawać, że jest to równoznaczne z odesłaniem sprzętu na śmietnik historii. Nic z tych rzeczy. Trochę niespodziewanie, 14 lutego do sieci trafił update oprogramowania konsoli.

Patch o numerze 4.84 zastępuje wersję 4.83 z października 2018 roku. Wtedy jednak powód aktualizacji był jasny, a mianowicie załatano lukę PS3Xploit, pozwalającą uruchamiać na PlayStation 3 nieautoryzowane oprogramowanie, w tym pirackie wersje gier. Powód wydania nowego firmware'u jest zapewne podobny, z tym że teraz to przedsiębiorstwo z Tokio wygrało w wyścigu z crackerami i opublikowało odpowiedni patch, zanim exploit ujrzał światło dzienne.

Oczywiście Sony, jak zwykle zresztą, ubiera powód wydania aktualizacji w eufemizm. „Ta aktualizacja oprogramowania systemu poprawia wydajność działania systemu” – brzmi oficjalny opis.

Źródło: Materiały prasowe Sony
Źródło: Materiały prasowe Sony

Update, typowo dla PS3, pobrać można albo za pośrednictwem PlayStation Network, po podłączeniu konsoli do internetu, albo w formie pliku do wykonania aktualizacji lokalnie z pamięci flash USB. Plik waży 218,7 MB i jak podaje producent, do prawidłowego zainstalowania wymaga dodatkowo 200 MB wolnego miejsca na dysku konsoli. Niezaktualizowany sprzęt nie połączy się z PSN.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)