PlayStation 4 Pro może się przegrzewać i pracować zbyt głośno

PlayStation 4 Pro może się przegrzewać i pracować zbyt głośno

PlayStation 4 Pro może się przegrzewać i pracować zbyt głośno
22.11.2016 09:18

PlayStation 4 Pro jest już dostępne na rynku. Nowa konsola, a raczej wydajniejsza edycja poprzedniczki, przynosi zauważalnie większą wydajność oraz wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości. PS4 Pro to obecnie najwydajniejsza i jedna z najlepszych konsol na rynku. Czy jednak jest w stanie dorównać pecetom? Nie minął miesiąc od premiery, a już pojawiają się głosy, że Sony stworzyło produkt niedopracowany.

Tydzień temu pisaliśmy, że wydajne wnętrzności PlayStation 4 Pro mogą nie wystarczyć, by poradzić sobie z wyższą rozdzielczością i bardziej złożonymi teksturami, przy jednoczesnym zachowaniu 60 klatek na sekundę. Problem dotyczył wybranych tytułów i bardzo możliwe, że winę ponoszą producenci tych gier, którzy dostosowując swoje dzieła do PS4 Pro, nie skupili się na optymalizacji.

Jednak pecetowa rasa panów, która nie toleruje konsolowców, ma powody do zadowolenia. Możliwe, że nowe dziecko Sony ma poważniejsze problemy. W Internecie pojawiły się skargi, że wybrane modele mają problem z przegrzewaniem się. Jeden z użytkowników Twittera używający nazwy enMTW, opublikował zdjęcia mające przedstawiać uszkodzone PS4 Pro.

350191397376452545

Według relacji enMTW, podczas grania poczuł swąd, którego źródłem okazało się jego PlayStation 4. Wcześniej podczas grania słyszał niepokojący dźwięk pracy wentylatora, ale sytuację zbagatelizował. Jak się okazało, już wtedy konsola miała poważne problemy z odprowadzaniem ciepła, a dłuższa praca sprawiła, że stopiony został fragment obudowy. Z podobnym problemem spotkali się nieliczni, reszta nie zauważyła by ich konsola sprawiała jakiekolwiek poważniejsze kłopoty. Możliwe, że enMTW trafił na jeden z nielicznych wadliwych egzemplarzy.

To nie koniec problemów PlayStation 4 Pro. Tym razem na popularnym forum neogaf.com pojawił się temat, który także dotyczy zastosowanego w konsoli systemu chłodzenia. Jeden z użytkowników skarży się, że jego konsola pracuje stanowczo za głośno. Całość występuje po uruchomieniu trybu wyższej rozdzielczości, wentylator ma mieć problemy z chłodzeniem bardziej obciążonych podzespołów.

PS4 Pro whistling fan noise

PS4 Pro ma pracować na tyle głośno, że granie staje się niekomfortowe, wentylator po prostu przeszkadza. Co ciekawe, z recenzji jakie pojawiły się w Sieci, mogliśmy się dowiedzieć, że nowa konsola nie jest głośniejsza od swojej poprzedniki. W wątku na forum większość osób twierdzi, że ich egzemplarze pracują cicho, ale też nie brakuje użytkowników, którzy narzekają na zbyt głośny wentylator.

W Internecie pojawiają się pierwsze skargi na PS4 Pro. Problemy dotyczą raczej wybranych egzemplarzy, w końcu dostępnych jest także mnóstwo pozytywnych opinii. Z wydaniem ostatniego werdyktu, co do jakości konsoli Sony musimy jeszcze poczekać. PlayStation 4 Pro nadal jest zbyt krótko na rynku by móc pisać o poważnych problemach z przegrzewaniem się, które dotykałby sporej liczby konsol.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (59)