PlayStation 4 z 90 mln sprzedanych egzemplarzy, Nintendo Switch – 25 mln

PlayStation 4 z 90 mln sprzedanych egzemplarzy, Nintendo Switch – 25 mln
Piotr Urbaniak

01.01.2019 17:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas gdy oczy większości graczy powoli uciekają w stronę nadchodzącego PlayStation 5, aktualne PS4 wciąż zaskakuje stale rosnącą popularnością. Jak donosi Paul Hunter, redaktor technologiczny związany aktualnie z kanadyjską siecią handlową Walmart, dzięki udanemu okresowi świątecznemu, wiodąca konsola Sony przekroczyła 90 mln sprzedanych sztuk. Powody do zadowolenia ma również Nintendo, którego Switch podobno dobił właśnie do progu 25 mln.

Oficjalnie Sony podaje sprzedaż na poziomie 86,1 mln sztuk, Nintendo zaś – 22,86 mln, ale są to wartości sprzed co najmniej kilku tygodni. Sprzedaż PlayStation 4 ostatni raz podsumowano na początku listopada 2018 r., z okazji piątych urodzin konsoli. Z kolei dane dotyczące Switcha są jeszcze starsze, ponieważ pochodzą z raportu październikowego.

Nie jest jasne, skąd Hunter zaczerpnął informacje, ale zważywszy na świąteczny szał prezentowy i liczne przeceny w ramach Black Friday, wydaje się, że można mu wierzyć.

Fakt faktem, jak pokazują inne statystyki, zarówno PlayStation 4, jak i Switch cieszyły się w okresie wyprzedażowym naprawdę dużą popularnością. Siłą rzeczy podobnie musiało być przed Bożym Narodzeniem, wszak konsola do gier to dość powszechny na Zachodzie rodzaj prezentu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (114)