PlayStation na CES 2019: Sony chwali się liczbą sprzedanych konsol i gier, dane zaskakują

Strona głównaPlayStation na CES 2019: Sony chwali się liczbą sprzedanych konsol i gier, dane zaskakują
10.01.2019 17:12
PS4 jest z nami już od ponad pół dekady, a dalej sprzedaje się świetnie
PS4 jest z nami już od ponad pół dekady, a dalej sprzedaje się świetnie
bEgNCKUm

Sony Interactive Entertainment, pododdział Sony odpowiedzialny za markę PlayStation, na CES 2019 nie zabrał żadnych nowości sprzętowych. Ale trudno się japońskiej firmie dziwić, skoro aktualne PlayStation 4 w dalszym ciągu cieszy się ogromną popularnością.

bEgNCKTF

Prezes i dyrektor generalny SIE, John Kodera, ujawnił garść statystyk dotyczących sprzedaży konsol i gier, zarówno w rozrachunku ogólnym, jak i samym okresie świątecznym 2018 r.

91,6 mln sprzedanych konsol PlayStation 4!

– Mamy przyjemność ogłosić, że dzięki nieustającemu wsparciu ze strony naszych fanów, w okresie świątecznym światowa sprzedaż konsoli PS4 osiągnęła ponad 91,6 miliona egzemplarzy. Co więcej, z końcem listopada 2018 r. liczba aktywnych użytkowników korzystających każdego miesiąca z sieci PlayStation Network przekroczyła 90 milionów i nadal rośnie – oświadczył.

Przy czym 5,6 mln egzemplarzy, jak twierdzi producent, rozeszło się w dniach 19 listopada – 31 grudnia 2018 r., co uznawane jest za sprzedaż w sezonie świątecznym. Co ciekawe, w tym samym czasie nabywców znalazło ponoć aż 50,7 mln kopii gier (cyfrowych i pudełkowych).

bEgNCKTH

Całkowitą sprzedaż gier oszacowano natomiast na 876 mln sztuk, dodając jeszcze, że pozytywnym zaskoczeniem okazał się ekskluzywny tytuł Marvel’s Spider-Man, który od premiery we wrześniu 2018 r. do 25 listopada sprzedał się w nakładzie około 9-milionowym.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEgNCKUD