Po udanym modelu 6P, Huawei stworzy kolejnego Nexusa

Strona głównaPo udanym modelu 6P, Huawei stworzy kolejnego Nexusa
06.06.2016 13:39
Po udanym modelu 6P, Huawei stworzy kolejnego Nexusa

Zeszłoroczne smartfony Nexus, znane głównie z czystego Androida, zostały stworzone przez LG i Huawei. Chiński producent potwierdził już oficjalnie, że w tym roku także wypuści model z serii Nexus. Prawdopodobnie dostaniemy kolejną generację wydajnego Nexusa 6P.

Największą zaletą urządzeń sygnowanych logo Nexus jest Android wprost od Google. Pozbawiony jest on zbędnych aplikacji, a także oferuje bardzo dobry model aktualizacji. Nowe wersje Androida otrzymujemy tuż po ich zaprezentowaniu, co skutkuje dużym zainteresowaniem serią Nexus wśród osób ceniących dostęp do najnowszej wersji oprogramowania. Niestety, ostanie wieści mówią, że Google chce mieć większy wpływ na Nexusy, co może oznaczać bloatware.

Początkowe plotki sugerowały, że w 2016 roku to wyłącznie HTC zajmie się produkcją Nexusów. Natomiast Huawei oświadczył, że ponownie pracuje nad nowym Nexusem. Jak najbardziej powinniśmy uznać to za dobrą informację. Zeszłoroczny model 6P został dobrze przyjęty przez użytkowników, a w recenzjach otrzymał wysokie oceny. Doceniamy był za wysoką jakość wykonania, atrakcyjny design, a także za bardzo dobrą kamerę.

350178121699649473

Przypomnijmy, Nexus 6P był modelem wydajniejszym od produktu LG. Został on wyposażony w duży, 5,7-calowy wyświetlacz AMOLED, który to znalazł się pod warstwą szkła Gorilla Glass 4. Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy Snapdragon 810, a na pokładzie znalazło się również 3 GB RAM i do 128 GB przestrzeni na dane użytkownika. Całkiem dobrze wypadł akumulator o pojemności 3450 mAh, wspierający szybkie ładowanie Quick Charge. Główna kamera ma 12,3 MP i została wyposażona w podwójną lampę LED.

Nowy Nexus od Huawei prawdopodobnie będzie wydajniejszą wersją poprzednika. Możemy spodziewać się równie dużego ekranu. Za wydajność na wysokim poziomie będzie odpowiadał Snapdragon 820, a do dyspozycji możemy dostać nawet 4 GB RAM. Liczymy na jeszcze lepszą kamerę i pojemny akumulator, a to wszystko w atrakcyjnej cenie. Całość natomiast będzie pracowała pod kontrolą Androida 7.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)