Poczekamy na Wiedźmina 4, twórcy chcą pobawić się pistoletami i androidami

Poczekamy na Wiedźmina 4, twórcy chcą pobawić się pistoletami i androidami

Poczekamy na Wiedźmina 4, twórcy chcą pobawić się pistoletami i androidami
06.08.2015 15:32, aktualizacja: 07.08.2015 11:56

Czekacie z niecierpliwością na kolejną dużą grę osadzoną we wiedźmińskim świecie? Nie mamy dobrych wieści, na Wiedźmina 4 przyjdzie nam długo poczekać. Twórcy obecnie nie myślą nad dalszym rozwojem serii i chcą skupić się na innych projektach. Nie powinniśmy jednak z tego powodu płakać.

Jak najbardziej możemy być dumni z gier tworzonych w naszym kraju. Idealnym potwierdzeniem jest trzecia część Wiedźmina. Z grą związane były spore nadzieje i jak wynika z naszej recenzji, twórcy je spełnili. Dostaliśmy świetną produkcję, której historia wciąga na wiele godzin, muzyka zachwyca, a oprawa graficzna sprawia, że nie raz zatrzymujemy się, aby zobaczyć piękny zachód słońca. Wiedźmin 3 zdobył uznania wśród dziennikarzy, a także graczy, w Internecie spotkamy się z bardzo wysokimi ocenami. Produkcja sprzedaje się naprawdę dobrze i mogłoby się wydawać, że już niebawem ujawnione zostaną informacje o kolejnym tytule osadzonym w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego.

350140342227724225

Na następnego Wiedźmina będziemy musieli jednak długo poczekać, naprawdę długo. Z nowego numeru magazynu Game Informer dowiemy się o dalszych planach twórców Wiedźmina 3. Marcin Iwińskim, dyrektor generalny CD Projekt RED poinformował, że obecnie nie ma żadnych planów związanych z kolejną odsłoną gry. Stwierdził, że przez ostanie 10 lat trwały intensywne prace nad mieczami, zamkami oraz słowiańskimi potworami. Teraz najwyższy czas na odpoczynek od tych klimatów i sięgnięcie po pistolety oraz androidy. Oczywiście chodzi o grę Cyberpunk 2077. Świat, który w niej ujrzymy będzie diametralnie różnił się od krain przemierzanych przez Geralta z Rivii. Akcja nowej produkcji CD Projekt RED będzie osadzona w 2077 roku, w zaawansowanym technologicznie świecie.

Twórcy nie chcą robić z Wiedźmina produkcji, której kolejne, niewiele wnoszące części widzielibyśmy co roku. Podejście to mogliśmy zobaczyć już w przypadku poprzednich odsłon, na każdą musieliśmy trochę poczekać i każda była technicznym skokiem do przodu. Należy pamiętać, że Wiedźmin jest ogromną produkcją, której stworzenie wymaga sporo czasu. Nawet jeśli prace nad kolejną częścią ruszyłyby tuż po wydaniu Wiedźmina 3, to zobaczylibyśmy ją najwcześniej i tak za 2-3 lata.

Wiedźmin 3 to świetna gra i chcielibyśmy jak najszybciej zobaczyć jej kontynuację. Musimy jednak zaakceptować podejście CD Projekt RED. Mało tego, to podejście powinno być wzorcem dla wielu innych firm, które gdy tylko poczują pieniądze z danej marki, to jej kolejne części wydają każdego roku. Szybki cykl wydawniczy przekłada się na niewielkie zmiany względem poprzednika, a często także na mało treści i niską jakość samego produktu, który pełen jest błędów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)