Poczta w Windows 10 teraz w ciemnej kompozycji i z obsługą S/MIME

Poczta w Windows 10 teraz w ciemnej kompozycji i z obsługą S/MIME

Poczta w Windows 10 teraz w ciemnej kompozycji i z obsługą S/MIME
Redakcja
18.09.2015 18:10, aktualizacja: 19.09.2015 09:27

Wbudowana w Windows 10 aplikacja służąca do obsługi poczty elektronicznej budzi jak na razie skrajne emocje. Niektórym użytkownikom jej prostota i szybkość działania odpowiada, dla innych program jest zbyt skromny, który na dodatek często ulega awarii i ma problemy z synchronizacją. Dzisiaj do użytkowników trafia aktualizacja, która nie tylko zwiększa oferowane możliwości, ale pozwala na zmianę wyglądu.

Poczta wbudowana w najnowszy system Microsoftu nie jest programem wybitnie rozbudowanym: korporacja postawiła tutaj na aplikację uniwersalną przeznaczoną na wiele urządzeń, a także łatwość obsługi i synchronizację z wieloma popularnymi kontami (np. Outlook, Gmail). Nie znajdziemy tu zbyt wielu opcji, pod tym względem znacznie lepiej wypadał leciwy Outlook Express, a także programy udostępniane za darmo w ramach pakietu Live Essentials. To jednak właśnie ta uniwersalna aplikacja jest teraz aktualizowana i to ona będzie rozwijana w przyszłości.

Obraz

Dzisiejsza aktualizacja wprowadza zmianę w ustawieniach. Zamiast opcji odpowiedzialnej za wybór obrazu tła znajdziemy w nich całą sekcję poświęconą personalizacji. W nich możemy wybrać osobny kolor dla niektórych z elementów interfejsu (lub skorzystać z koloru ustawionego w systemie), a także przełączyć się na ciemny motyw graficzny. Efekt jest podobny do tego, jaki można zobaczyć od jakiegoś czasu w przeglądarce Edge: zmienia się cała otoczka, co wygląda naprawdę nieźle. Oprócz tego w ustawieniach personalizacji nadal możemy wybrać obraz wyświetlany w tle i ewentualnie ustawić, aby pokrywał on cały obszar zajmowany przez aplikację. Dzięki temu jego elementy zobaczymy także pod lewym paskiem narzędziowym.

W opcjach programu znajdziemy nieco dodatkowych zmian, które docenią nie tyle esteci, ile osoby czekające na funkcje z nieco bardziej rozbudowanych programów. Microsoft dodał opcje odpowiedzialne za szyfrowanie wiadomości i ich cyfrowe podpisywanie za pomocą S/MIME. Od teraz możliwe jest także określenie, czy aplikacja ma automatycznie pobierać zewnętrzne obrazy i style załączane do wiadomości w celu poprawnego ich wyświetlenia. Najnowszą wersję klienta pocztowego znajdziecie w sklepie wbudowanym w Windows 10 – w naszym przypadku aktualizacja była widoczna tylko w wersji Insider, na stabilnej kompilacji nie była jeszcze dostępna.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (69)