Podróżujesz pociągiem? PKP ma dla ciebie ułatwienie

Podróżujesz pociągiem? PKP ma dla ciebie ułatwienie

Pociąg PKP Intercity
Pociąg PKP Intercity
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Tomasz Warszewski
Norbert Garbarek
13.10.2023 19:07

"Podpisaliśmy umowę na sprzedaż biletów PKP Intercity w bardzo popularnej aplikacji Jakdojade" – czytamy na profilu wiceprezesa zarządu PKP Intercity Tomasza Gontarza na platformie X.

Aplikacja Jakdojade (oferowana również w wersji przeglądarkowej) jest znana z tego, że pozwala planować podróże komunikacją zbiorową. Narzędzie sugeruje użytkownikowi najlepszą trasę do wybranego miejsca docelowego z uwzględnieniem autobusów lub tramwajów.

Teraz, jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu PKP Intercity, w Jakdojade będzie można kupić bilety na przejazd pociągami Polskich Kolei Państwowych i przechowywać je w aplikacji. To spore ułatwienie, bowiem dotychczas zakup biletu na pociąg z poziomu tej aplikacji nie był tak wygodny, jak będzie w najbliższym czasie.

Bilety na pociągi PKP Intercity w Jakdojade

Do tej pory wspomniana aplikacja pełniła rolę swego rodzaju pośrednika w zakupie biletu na przejazd pociągiem. Odbywało się to na zasadzie przekierowania na stronę przewoźnika. Po znalezieniu interesującego połączenia PKP, użytkownik mógł kupić bilet online, jednak ostatecznie i tak konieczne było przejście na stronę PKP IC.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dzięki podpisanej pomiędzy spółkami umowie, w aplikacji Jakdojade zakupy biletów na połączenia Polskich Kolei Państwowych będą o wiele łatwiejsze. Bilet kupimy bez przechodzenia na zewnętrzną stronę – bezpośrednio w popularnej aplikacji do planowania podróży. Choć zatem pod kątem funkcjonalności brak innowacji, znaczne usprawnienie dotyczy samej wygody podczas kupowania biletu.

"Konsekwentnie i z olbrzymią determinacją rozbudowujemy nasze kanały sprzedaży zdalnej" – czytamy w komunikacie Tomasza Gontarza na dawnym Twitterze. Informacja o podpisaniu umowy z Jakdojade jest okraszona jasnym celem, jaki wyznacza sobie PKP: "Jak najwięcej Polaków korzystających z transportu zbiorowego".

Należy jednocześnie podkreślić, że aplikacja Jakdojade nie będzie jedyną, za pośrednictwem której można kupić bilety na przewóz PKP IC. Bilety na pociąg można dziś kupić również za pośrednictwem mPay, SkyCash, KOLEO lub e-podroznik.pl. Od sierpnia br. zakup biletów na przejazd pociągami PKP umożliwia też aplikacja Mapy Google.

Norbert Garbarek, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)