Mapy Google ułatwią zakup biletu. Pasażerowie PKP Intercity będą zadowoleni

Mapy Google
Mapy Google
Źródło zdjęć: © Unsplash.com
oprac. KMO

09.08.2023 13:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mapy Google wzbogaciły się o kolejną, przydatną funkcję, którą docenią osoby podróżującej koleją. Opcja "Kup bilet" ułatwi zakup biletu pasażerom PKP Intercity. Wystarczy w nią kliknąć, aby szybko przenieść się do systemu e-IC i załatwić wszelkie niezbędne formalności przed podróżą.

Mapy Google regularnie wzbogacają się o dodatkowe funkcje, będące odpowiedzią na potrzeby użytkowników internetowej platformy mapowej i powiązanej z nią aplikacji. Najnowsza z nich, czyli "Kup bilet" pozwala na szybki zakup biletu w systemie e-IC. Po kliknięciu we wspomnianą opcję jesteśmy przenoszeni na stronę przewoźnika. Takie rozwiązanie już wcześniej było dostępne dla osób korzystających z aplikacji Jakdojade i spotkało się z ich pozytywnym odbiorem.

Mapy Google - jak działa funkcja "Kup bilet"

Na razie opcja dostępna jest dla wybranych połączeń krajowych. PKP Intercity zapowiada jednak, że docelowo mają nią zostać objęte wszystkie pociągi. Będzie to znaczne ułatwienie dla pasażerów, szczególnie dla tych, którzy korzystają z transportu mieszanego, na co zwrócił uwagę przewoźnik. Kupno biletu będzie nie tylko szybsze, ale i wygodniejsze, ponieważ otrzymamy informacje o konkretnym, interesującym nas połączeniu bez konieczności przeszukiwania strony przewoźnika.

Bardzo cieszy nas współpraca z tak dużym partnerem, jakim jest Google. Wsłuchujemy się w głosy naszych pasażerów i rozumiemy, jak wiele z nich korzysta z różnych aplikacji, by skutecznie zaplanować swoją podróż. Kolejna współpraca z zewnętrznym kanałem to ukłon w ich stronę. Pracujemy nad tym, by sieć sprzedaży z każdym miesiącem się powiększała

Tomasz Gontarzwiceprezes PKP Intercity

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

PKP Intercity planuje w przyszłości iść o krok dalej i sprawić, że zakup biletów będzie jeszcze łatwiejszy. Przewoźnik zapowiada, że już niedługo udostępni opcję bezpośredniego zakupu biletów. Będzie ona dostępna we wspomnianej aplikacji Jakdojade. Niewykluczone jednak, że kiedyś z takie opcji skorzystają również użytkownicy Map Google.

Karolina Modzelewska, dziennikarka Wirtualnej Polski

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)