Podsumowanie Assembly Summer 2011

Dominik Dałek

08.08.2011 11:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zakończyło się demoscenowe party Assembly Summer 2011, które odbyło się w ubiegłym tygodniu w Helsinkach. Wraz z zakończeniem imprezy, podsumowano głosy w odbywających się na party konkurencjach.

Typowo dla tego typu spotkań, konkurencje odbywały się w szeregu kategorii, zarówno artystycznych jak i programistycznych. Konkurencje muzyczne wygrali Aikapallo z utworem Tiananmen Ghost oraz Reaby z utworem Megamies sienimetsällä — odpowiednio w kategoriach zwykłej i „ekstremalnej” (muzyka musi być plikiem wykonywalnym lub muzyką z trackera o ograniczonym rozmiarze; zwycięska produkcja ma raptem 10kB). Konkurencję fast music wygrał King Thrill z utworem Ennennäkemättömät bileet röllimetsässä. Konkurencję graficzną wygrało Call to Prayer stworzone przez Korpiego oraz w kategorii fast graphics Scorched Earth tego samego autora. Ponadto, odbył się konkurs na krótki film, który wygrało Airshow stworzone przez Tekotuotanto — dynamiczna, prerenderowana animacja przedstawiająca walki statków powietrznych.

„Mięsem” tego typu spotkań są jednak konkurencje programistyczne. Zorganizowano je w pięciu kategoriach: gra, intro 4k, demo, staroszkolne demo, dzikie demo. Pierwszą konkurencję wygrała gra Black Belt Sorvi Hero autorstwa Pizzalaatikko, dla Windows, Linuksa, Nokii N900 oraz Androida 2.3. Celem gracza jest... obsługa tokarki i wytwarzanie zadanych kształtów. Po podium sięgnęło także dzikie demo Leds Party stworzone przez A2058. Zwycięskie intro 4k to anglerfish autorstwa cubicle. Zwycięskie, staroszkolne demo to Chaotic grupy Dekadence a po najwyższe podium sięgnęło Spin stworzone przez grecką grupę Andromeda Software Development. Demo można także podziwiać na YouTube.

Assembly to jednak nie tylko konkurencje. W ramach party odbywają się także seminaria poświęcone interesującym zagadnieniom z pogranicza demosceny i tworzenia gier. W tym roku można było dowiedzieć się m.in. o przenoszeniu Angry Birds z platform mobilnych na przeglądarki, o tworzeniu grafiki do Ridge Racer Unbounded oraz o podstawach pisania dem. Wszystkie seminaria dostępne są do wglądu na stronie imprezy.

Kolejne Assembly zapewne już na początku 2012 roku, tymczasem pozostaje nam zaprosić na rodzimą imprezę Riverwash, która odbędzie się na początku września w Łodzi. Zachęcamy także do zapoznania się z pozostałymi produkcjami z Assembly Summer 2011, które pobrać można z serwisu scene.org.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)