Podsumowujemy gorące tematy tego tygodnia

Podsumowujemy gorące tematy tego tygodnia

28.05.2011 18:30

Postanowiliśmy zmienić formułę cotygodniowego podsumowania ważnych wiadomości. Zamiast newsów o wydarzeniach w trzech największych firmach, proponujemy naszym czytelnikom nieco szerszy przegląd najciekawszych tematów, które wzbudziły najwięcej dyskusji i komentarzy.

Na początek wyjątkowy Dzień Dziecka, czyli szybsza Neostrada od 1 czerwca. Od tego dnia będzie można kupić Neostradę Fiber, szybki dostęp do Internetu w technologii VDSL. Fiber oferowana będzie w dwóch opcjach prędkości: do 40 i do 80 Mb/s. Czy oferta jest kusząca? Jak zauważali nasi czytelnicy, Neostrada ma niekiedy kłopoty z dotarciem do małych i średnich miast. Problemem często bywają też różnice między deklarowaną prędkością połączeń, a stanem faktycznym.

Dużą popularnością cieszyły się w tym tygodniu wiadomości ze świata Microsoftu. Dzieliliśmy się z naszymi czytelnikami swoimi doświadczeniami z aktywacją systemów Windows 7 i pakietów Office 2010, na które licencje pochodzą z programu Microsoft Action Pack Subscription. Jak przebiegała aktywacja? Tytuł mówi sam za siebie: „Droga przez mękę”. Szeroko komentowana była również wiadomość o dacie premiery Windows 8, na temat której wypowiadał się Steve Ballmer. Kolejnym ważnym wydarzeniem dotyczącym Microsoftu jest walka o kasację kary nałożonej na firmę przez Komisję Europejską. Czy 899 mln euro to dużo czy mało dla giganta z Redmond? Pytanie też, czy Microsoft zasługuje na nałożoną grzywnę?

W tym tygodniu swoją premierę miały dwie ważne dystrybucje Linuksa - Fedora 15 i Linux Mint 11. Wśród nowości w Fedorze pojawiło się środowisko graficzne GNOME 3, a także wspomaganie wprowadzania tekstu Indic. Z kolei Linux Mint 11 wyposażony został w uproszczony mechanizm instalacji kodeków i dodatkowych aplikacji. Odświeżono również Menadżer Oprogramowania i moduł aktualizacji. Warto zapoznać się z obiema dystrybucjami, które można pobrać z naszego portalu.

Jak zawsze sporym interesowaniem wśród czytelników cieszyły się programy - zwłaszcza przeglądarki internetowe. Burzę dyskusji wywołały propozycje Mozilli na ukrywanie paska adresowego w przyszłych wydaniach Firefoksa. Czytelnicy dzielili się także swoimi uwagami na temat komunikatora Gadu-Gadu, w którym wykryto poważną lukę (została już załatana). W tym tygodniu pisaliśmy także o nowościach w ofercie Corela - nowym programie CorelCAD. A na koniec jeden z bardziej kontrowersyjnych tematów - nakazem sądu Samsung ma pokazać prototypy swoich produktów prawnikom firmy Apple.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)