Podsumowujemy gorące tematy tego tygodnia

Podsumowujemy gorące tematy tego tygodnia

04.06.2011 14:36

Microsoft zaprezentował interfejs dla Windows 8, USA będą atakować rakietami cyberprzestępców, a były CEO Google’a radzi, co zrobić w pecetem (wyrzucić). To tylko niektóre z najciekawszych newsów mijającego tygodnia.

Jednym z ważniejszych tematów w tym tygodniu były systemy operacyjne. Zacznijmy może od systemu Microsoftu. Najpierw pojawiły się informacje, że Windows 8 wyposażony będzie w nowy system plików o kodowej nazwie Protogon. Chwilę później Microsoft zaprezentował nowy, choć mocno wzorowany na znanym z Windows Phone 7, interfejs dla swojego systemu. Najwyraźniej firma z Redmond poważnie przymierza się do wejścia na rynek tabletów - pytanie tylko, czy nie zapomina trochę o swoich korzeniach, czyli systemach desktopowych?

Jeżeli chodzi o konkurencyjne systemy, to ukazał się pierwszy prepatch dla jądra Linuksa 3.0, dowiedzieliśmy się też, że Chrome OS nie będzie dostępny dla tabletów. Z kolei zdaniem byłego CEO Google’a, Erica Schmidta, zamiast korzystać z pecetów, powinniśmy przesiąść się na Maki - ze względów bezpieczeństwa.

Sporo ciekawych tematów dotyczyło także programów. Ukazała się beta Opery 11.50 z rozszerzeniami dla Speed Diala i synchronizacją haseł. Poznaliśmy również comiesięczne statystyki dotyczące przeglądarek internetowych. Jak zwykle różnice między trendami ogólnoświatowymi, a preferencjami czytelników dobrychprogramów były znaczne. Okazało się także, że popularny komunikator Skype instalował crapware - zdaniem twórcy programu, przypadkowo. Błąd na szczęście już wyeliminowano.

Na koniec kilka wiadomości, które najbardziej poruszyły czytelników. Nad Europą zawisł kolejny satelita, który oferować będzie dostęp do szerokopasmowego Internetu. W powietrze chcą też wystrzelić rakiety Amerykanie - w przypadku cyberataków, które zagrożą bezpieczeństwu obywateli USA. Jest jeszcze Facebook, z którego - jak można wnioskować po komentarzach - nie korzysta prawie żaden czytelnik dobrychprogramów. Serwis społecznościowy Marka Zuckerberga niedługo osiągnie 700 mln użytkowników. Skoro tyle osób nań narzeka, skąd taka popularność?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)