Podsumowujemy gorące tematy tego tygodnia

25.06.2011 17:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kolejne informacje na temat Windows 8 i OS X Lion, poza tym koniec zabawy z motylami, a także klienty pocztowe. To tylko niektóre z najczęściej komentowanych tematów mijającego tygodnia.

Zaczynamy od systemów operacyjnych. Do Internetu przedostał się Windows 8 Milestone 3, a wraz z nim garść informacji o nowościach na temat tego systemu. Możemy spodziewać się między innymi Powershella 3.0 z obsługą AppX czy odświeżonej wirtualnej klawiatury. Z kolei OS X Lion będzie dostępny najprawdopodobniej jedynie dla użytkowników Snow Leoparda, czyli obecnego wydania systemu Mac OS X. Dowiedzieliśmy się również o nowym wydaniu Symbiana, które ma pojawić się w przyszłym miesiącu. Nokia powoli wycofuje się z tego systemu, stawiając na Windows Phone 7 i MeeGo, na razie jednak nie zamierza definitywnie kończyć z Symbianem.

Sporo zainteresowania wzbudziły w mijającym tygodniu przeglądarki internetowe i klienty pocztowe. Mozilla skończyła z aktualizowaniem Firefoksa 3.5, zachęcając do przechodzenia do nowszych wersji programu. Okazuje się też, że częste uaktualnienia przeglądarek nie podobają się firmom, które mają trudności z nadążaniem za przyśpieszonym cyklem wydawniczym. W tym tygodniu pisaliśmy również o tradycyjnych klientach pocztowych - czy są w stanie konkurować z aplikacjami webowymi? Poza tym zakończyliśmy zabawę dla użytkowników Internet Explorera 9 polegającą na czarowaniu wirtualnych motyli.

Skoro już jesteśmy przy tematyce programów, warto zainteresować się odświeżonym SkyDrive, który wykorzystuje teraz HTML5. Użytkownicy Dropboksa dowiedzieli się, że ich konta przez kilka godzin były teoretycznie dostępne dla każdego, zaś osoby korzystające z iPadów mogą cieszyć się oficjalnym klientem Gadu-Gadu. Co ciekawe, wydanie dla tabletów jest wolne od reklam, na które tak często narzekają użytkownicy desktopowej wersji aplikacji.

Na koniec trochę polityki. Urzędnicy pozwolili firmie Google robić zdjęcia polskich ulic do Street View, choć mieli kilka zastrzeżeń. Dowiedzieliśmy się także, że Apple otrzymał patent na technologię multitouch. Polski rząd natomiast zamierza zająć się w najbliższym czasie kontrowersyjnym porozumieniem ACTA. Władze będą zastanawiać się między innymi nad kwestią blokowania dostępu do Internetu piratom. Na sam koniec, gdy wydawało się, że tydzień już się zakończył, o swojej rezygnacji poinformował współzałożyciel Opery, Jon von Tetzchner.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)