Pojechał do Chin, by złożyć iPhone'a X z części kupionych na bazarze. Smartfon działa

Pojechał do Chin, by złożyć iPhone'a X z części kupionych na bazarze. Smartfon działa

Pojechał do Chin, by złożyć iPhone'a X z części kupionych na bazarze. Smartfon działa
Piotr Urbaniak
14.01.2019 07:00, aktualizacja: 14.01.2019 07:50

Jak wiadomo, iPhone X 64 GB debiutował w cenie 999 dol., będąc jednym z najdroższych smartfonów w swoim czasie. Obecnie w Stanach Zjednoczonych można dostać go za około 670 - 700 dol., ale to oczywiście wciąż całkiem spory wydatek. A gdyby tak złożyć sprzęt samemu?

Od jakiegoś czasu wśród użytkowników YouTube'a panuje moda na wyjazdy do Chin i składanie powszechnie znanych urządzeń z części zamiennych, dostępnych na lokalnych bazarach. Praktycznie rzecz biorąc, ekonomia tego rodzaju wycieczki jest żadna, bo bilet lotniczy do Pekinu to wydatek rzędu kilkuset dol., ale czego nie robi się dla czystej frajdy dobra nauki ;)

Oryginalna samoróbka za około 520 dol.

Niejaki Nikolaj Tanew zaprezentował właśnie, jak można własnym sumptem zbudować do niedawna topowego iPhone'a X. Chodząc po wszelkiej maści pchlich targach, zakupił wszystkie niezbędne części i zmontował z nich całkowicie sprawny telefon.

Na liście zakupów znalazły się m.in.: płyta główna – 280 dol., wyświetlacz OLED – 130 dol., kompletny tył obudowy wraz z akumulatorem i aparatami fotograficznymi – 100 dol.

Ostatecznie, uwzględniając jeszcze drobnostki pokroju śrubek i innych elementów montażowych jak izolator gwarantujący wodoodporność, Tanew zapłacił za wszystko około 520 dol. Z czego, jak sam zaznacza, mógłby widocznie zaoszczędzić, decydując się na niemarkowe zamienniki, ale postanowił kupować wyłącznie komponenty oryginalne i w bardzo dobrym stanie technicznym.

Making iPhone X From Parts In China For FUN 📱😱😲

Zapewne dlatego też złożony iPhone X okazał się zgodny z oryginałem; bezproblemowo odczytał stan baterii, połączył z chmurą iCloud i dopuścił aktualizację oprogramowania.

Co zaskakujące, Tanew znalazł w ofercie nie tylko wszystkie części smartfonu, ale także oryginalne opakowanie, komplet instrukcji i charakterystyczne naklejki z dużym logo Apple'a.

(Cały proces „produkcji” został uwieczniony na widocznym powyżej wideo).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)