Polacy chcą Asystenta Google po polsku – można już podpisywać się pod petycją

Polacy chcą Asystenta Google po polsku – można już podpisywać się pod petycją21.08.2017 11:36
Polacy chcą Asystenta Google po polsku – można już podpisywać się pod petycją

Google Assistant docelowo ma stać się głównym asystentem na smartfonach z Androidem, będąc konkurencją dla Apple Siri czy Cortany. W związku z dużą popularnością urządzeń z mobilnym systemem Google w Polsce, kwestią czasu było, aż użytkownicy nad Wisłą zorganizują się, by zachęcić Google do udostępnienia asystenta w języku polskim.

Jeśli również chcecie zobaczyć Google Assistant z pełnym wsparciem dla języka polskiego, to powinniście dołączyć do petycji skierowanej do Google. Na stronie change.org opublikowana została petycja, której celem jest zachęcenie Google do prac nad wprowadzeniem języka polskiego do asystenta.

350203518562625473

Obecnie petycję wspiera 660 osób, więc jeśli chcecie móc rozmawiać z Google Assistant po polsku, to warto dołączyć do akcji. Szansa na wprowadzenie języka polskiego do Google Assistant oczywiście są, w końcu już Google Now potrafi zrozumieć długą listę polskich komend. Google zdaje się zatem pochodzić do polskiego rynku podchodzi z większym zainteresowaniem niż konkurenci, o czym świadczyć może między innymi wprowadzenie do Polski usługi Android Pay.

Warto wesprzeć akcję, bowiem to Google Assistant docelowo ma znaleźć się na większości urządzeń z Androidem, z czasem wyprze on Google Now. Warto jeszcze zauważyć, że konkurencyjni asystenci nie obsługują języka polskiego i Google Assistant może być tym pierwszym. Wsparcie petycji zajmuje tylko chwilę, znajdziecie ją pod na change.org.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)