Polaku, Google Now za Ciebie napisze SMS, zadzwoni i uruchomi aplikację

Polaku, Google Now za Ciebie napisze SMS, zadzwoni i uruchomi aplikację
02.06.2015 10:52
Polaku, Google Now za Ciebie napisze SMS, zadzwoni i uruchomi aplikację

Asystent Google Now powoli staje się w Polsce użytecznym narzędziem. Firma z Mountain View wprowadza do naszego kraju kolejne funkcje, które zwiększają funkcjonalność tego asystenta. Tym razem dostaliśmy obsługę poleceń, możemy za pomocą komendy głosowej wysłać wiadomość, zadzwonić lub uruchomić aplikację.

Pod koniec stycznia Google Now zaczął odpowiadać w języku polskim. Asystent rozpoznaje już zwroty w naszym języku i takimi też odpowiada, po pytaniu o pogodę, kobiecy głos opowie nam o warunkach panujących za naszym oknem. Oczywiście asystent rozpoznaje również inne polecenia, jak chociażby pytanie o datę urodzin znanej osoby. Natomiast niecały miesiąc temu dostaliśmy możliwość aktywowania wyszukiwarki Google za pomocą komendy głosowej „OK Google”.

350137318537193409

Google wprowadziło właśnie kolejne komendy, które zwiększą użyteczność asystenta. Teraz z jego poziomu możemy za pomocą komendy głosowej zadzwonić do osoby znajdującej się w naszych kontaktach, musi tylko wcześniej pozwolić Google Now na dostęp do naszych kontaktów na smartfonie. Dodatkowo otrzymuje funkcję wysłania SMS-ów. W jednym zdaniu możemy podać odbiorcę oraz treść wiadomości. Rozpoznawane są słowa zawierające polskie znaki, a sama funkcja sprawdza się przede wszystkich przy krótkich wiadomościach. Oprócz tego, dostaliśmy również możliwość uruchomienia dowolnej aplikacji zainstalowanej na smartfonie.

Google Now poprawnie rozpoznaje nasze komendy, a także nie ma żadnych problemów ze znalezieniem kontaktu, zrozumieniem treści wiadomości czy otworzeniem odpowiedniej aplikacji. Cieszy to, że asystent Google zyskuje w Polsce kolejne funkcje. Szkoda, że musimy długo czekać, komendy w innych krajach były już dostępne od dłuższego czasu.

Oczywiście wyszukiwarkę Google pozwalającą na uruchomienie asystenta Google Now znajdziecie w naszej bazie aplikacji. Znajdziecie tam również program uruchamiający Google Now Launcher, który pozwala zmienić pulpit urządzenia mobilnego w taki, jaki znany jest z czystego Androida 5.0 Lollipop.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)