Polscy właściciele Samsunga Galaxy S5 jako pierwsi dostają Androida 5.0

Polscy właściciele Samsunga Galaxy S5 jako pierwsi dostają Androida 5.0

04.12.2014 14:30, aktual.: 04.12.2014 16:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Producenci smartfonów chyba lubią sprawdzać większe aktualizacje Androida na polskich klientach. Aktualizacja flagowego modelu LG – G3 do Androida 5.0 Lollipop rozpoczęła się w Polsce. Samsung również postanowił, że proces aktualizacji Galaxy S5 do Androida 5.0 (LRX21T) zacznie się w naszym kraju. Niedługo aktualizacja powinna być dostępna w pozostałych krajach Europy.

Najnowsza aktualizacja dla Samsunga Galaxy S5 przynosi sporo nowości. Najbardziej zauważalne są zmiany w interfejsie, południowokoreańska firma stara się upodobnić własną nakładkę TouchWiz do nowego Material Design od Google.

Same aplikacje Samsunga pod względem wyglądu również czerpią z nowego interfejsu zastosowanego w Androidzie Lollipop – pasek stanu oraz górne belki utrzymane są w tym samym jasnym kolorze, który odróżnię je od całej aplikacji. Trzeba przyznać, że teraz TouchWiz wygląda o wiele lepiej, jest bardziej spójny, aplikacje Samsunga pod względem wyglądu i umiejscowienia przycisków przypominają te od Google. Odświeżone zostały ikony, które zgodnie z obecnymi trendami są jeszcze bardziej płaskie i minimalistyczne. Android 5.0 dla Samsunga Galaxy S5 przynosi również nowy ekran blokady, z którego mamy bezpośredni dostęp do menu z powiadomieniami, nie musi teraz odblokowywać ekranu. Pojawiło się nowe narzędzie schowka, które jest bardziej funkcjonalne, pozwala na trzymanie historii kopiowanych tekstów i wykonanych zrzutów ekranu. Aktualizacji doczekał się sterownik linii papilarnych, teraz czytnik ma działać lepiej. Wcześniej nie zawsze poprawnie wykrywał linia papilarne i musieliśmy przeciągać po nim kilkukrotnie.

W celu wykonania aktualizacji musimy podłączyć smartfona do komputera i skorzystać z programu KIES lub po prostu wykonać aktualizację z poziomu samego urządzenia. Skorzystanie z drugiego sposobu jest banalnie proste, wystarczy w Ustawieniach wybrać System, potem Informacje o urządzeniu, Aktualizacje oprogramowania i na końcu sprawdzić dostępność aktualizacji.

Cieszy fakt, że Samsung jest kolejną firmą po LG, która proces aktualizacji flagowego smartfona rozpoczyna w Polsce. Wcześniej często musieliśmy czekać na nowsze oprogramowanie dość długo, dostając je nawet kilka miesięcy po innych krajach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (82)
Zobacz także